Lekarz podczas USG powiedział ciężarnej, że ...

To było nie tylko nieprofesjonalne, ale i dalece niekulturalne.

USG

Każda kobieta, która jest w ciąży, oczekuje od lekarza oprócz profesjonalizmu, empatii i wsparcia. Wszelkie badania, które mają sprawdzić stan dziecka sprawiają, że się stresujemy i boimy, co nam powie lekarz. Pewna mama była w takim szoku, po tym, co powiedział jej lekarz, że postanowiła się podzielić tym doświadczeniem z innymi mamami.

"Podczas mojego ostatniego USG lekarz zapytał, czy już myślałam nad imieniem dla chłopca. Powiedziałam, że wybraliśmy Alfie i Vinnie. Lekarz, zamiast uszanować nasz wybór, zaczął komentować. Powiedział, że nie podobają mu się te imiona, że brzmią niepoważnie i zapytał się, czy potraktowałabym poważnie np. prawnika, który ma na imię Alfie. A potem zapytał, co inni uważają na temat mojego wyboru."

Myślisz, że to oburzające? Co obchodzi lekarza, jakie imię da mu jego matka? Poczekaj to dopiero początek tej historii...

Komentarze (40)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Rudi
2017-04-06 21:48:44

Alfi? A w szkole będą to wołać alfonsiku? Mają co niektóre panie nastanie w głowach...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Iii
2017-04-06 15:58:47

Imiona jak dla psa... masakra

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kratka
2017-04-06 14:38:34

Nic oburzającego w zachowaniu lekarza nie widzę. Więcej dystansu drogie Panie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-04-05 08:22:43

2 czy 3 miesiąc mojej pierwszej ciąży. Dodatnie miano toksoplazmozy. Pan dokor: po obejrzeniu wyniku: ''przepiszę pani antybiotyk, ale wie Pani... to trochę jak leczenie trupa...''. Świadkiem tego była obecna w gabinecie pielęgniarka. Dziś żałuję, że lekarzowi uszło to na sucho.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-04-05 08:20:48

Ja pod koniec ciąży miałam dziwną wysypkę, z którą poszłam do mojego lekarza. Opowiedziałam mu kiedy się pojawiła itd. A on powiedział, że nic go to nie obchodzi, a to normalne i żebym nie miała wysypki to trzeba zabić dziecko. Czy to też uważacie za "profesjonalne" podejście do pacjentki ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Awa
2017-04-04 16:48:08

Okropne imiona! Lekarz miał rację! I to było z jego strony bardzo profesjonalne-chciał uświadomić matce,że zrobi dziecku krzywdę! Już widzę jak w szkole,będą się nabijać! Alfiku choć tutaj! Masakra! Jakby nie było normalnych imion! Niektórzy rodzice myślą,że jak dadzą dziecku jakieś dziwne imię,to ich pociecha będzie wyjątkowa! Będzie zwykłym dzieckiem,a jedyne co je odróżni od innych,to śmieszne imię i tyle!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wróbelek
2017-04-05 11:48:17

Ehm. Zakładam że to było w USA więc to nie takie dziwne imiona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jutycja
2017-04-04 11:26:15

To po co gada wszystko lekarzowi....eh co za baby

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Dziewczyna
2017-04-05 10:45:22

Jakbyś idioto czytał że zrozumieniem, to byś wiedział, że to nie ona mu mówiła, tylko ten chory lekarz sam się zapytał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mamax3
2017-04-02 22:56:13

Myślę że pewne panie obrażają się z byle powodu. Jestem mamą 3 cudów. Wszystkie ciążę były prowadzone przez lekarza- geniusza dr lesniewicza. To najlepszy lekarz i tak naprawdę tylko dzięki jego wiedzy mam moje skarby (dwie pierwsze ciążę poronilam). Kiedy robił mi uzg przez brzuszek zawsze żartował ze mam zapasy wojenne i że to może i dobrze bo czasy niepewne :-). Traktowałam to na wesoło bo to prawda że mam za dużo kg. Mamusie z brzuszkami nie bierzcie wszystki ... ego że jest przeciw wam. Świat jest piekny a lekarz tez człowiek :-) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
2017-04-02 21:46:10

Może lekarz nie zachował się profesjonalnie ale miał racje. Jak można tak pokarać dziecko. Vinnie jeszcze ujdzie ale Alfie to juz przesada. Mi tez lekarz powiedział że ze wzgledu na warstwe tłuszczu obraz jest niewyrazny i ze powinnam po ciąży udać sie do dietetyka. Ale osobiscie uwazam że nie ma powodu do obrażania sie. Bardzo dobrze wiem że jestem gruba i on napewno nie mowił tego żeby mi dosrać tylko dla mojego zdrowia. Także kobietki nie obrażajcie się o wszystko. Bo cz ... asami trzeba sie zastanowić czy lekarz nie ma przpadkiem racji. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania K.
2017-04-02 17:20:17

Mnie pod koniec 9 miesiąca lekarz na badaniu usg zapytal sie czy zawsze byłam gruba czy w ciazy tak dużo przytyłam... A potem, gdy robił robił usg poklepal mnie po brzuchu mówiąc, że obraz jest niewyraźny, bo mam dużo tłuszczu. Za kilka dni poszlam do swojego lekarza, prywatnie, gdzie wszystko było ładnie widać na innym sprzęcie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz