Najczęstsze kobiece zmartwienia w czasie ciąży

Lęki w czasie ciąży? Cała prawda na temat 10 największych i najbardziej popularnych ciążowych zmartwień. Sprawdź fakty, dzięki którym lepiej poradzisz sobie ze swoimi obawami.

ciąża

Wiele kobiet w ciąży zbytnio zamartwia się przeróżnymi rzeczami, zamiast zwrócić uwagę na kwestie, które rzeczywiście mogą szkodzić im i dziecku. Porównaj swoje obawy z obawami innych kobiet i zobacz, które faktycznie mają sens i jak bardzo są ugruntowane, a także co możesz zrobić, aby zachować zdrowie i szczęście w czasie ciąży.

Najpierw przychodzą pozytywne emocje, a zaraz za nimi zmartwienia i obawy. Kiedy już oswoisz się z faktem, że jesteś w ciąży, zaczynasz stresować się tysiącem spraw: czy dziecko będzie zdrowe, czy możesz poronić, czy zniesiesz ból w trakcie porodu, czy będziesz mogła karmić piersią. Lista jest długa i właściwie się nie kończy. A jeśli masz skłonności do zamartwiania się, każdego dnia znajdziesz sobie nowe problemy i strachy (cichy zabójca – żwirek dla kotów, toksyczne sushi, zapadające się dziecięce łóżeczka), ale nawet te najbardziej wyluzowane z Was mogą mieć chwile niepokoju, kiedy położna nie słyszy bicia serca dziecka na USG, kiedy jest czas na badania prenatalne, albo kiedy pojawiają się niepokojące symptomy. Kiedy połączymy to z burzą hormonów, która Ci nieodłącznie towarzyszy, właściwie nie jest możliwe się nie martwić.

Musisz pamiętać, że generalne ryzyko powikłań w czasie ciąży jest niskie, zwłaszcza jeśli kobieta jest zdrowa i nie zamartwia się o wszystko. Aby przeciwdziałać lękom, eksperci radzą zmienić swoje negatywne nastawienie i załagodzić wszystkie skrajne myśli. Warto skupić się na obaleniu tych negatywnych racjonalnymi dowodami. Dlatego stworzyli oni listę 10 największych kobiecych zmartwień w czasie ciąży, w oparciu o najnowsze badania. Pamiętaj – znając fakty, możesz łatwo zniwelować swoje niepokoje i stresy. Ponadto, jak twierdzą lekarze, nie ma sensu martwić się o rzeczy na które nie masz wpływu (na przykład to piwo, które wypiłaś, zanim zorientowałaś się, że jesteś w ciąży), lepiej skoncentrować się na tym, nad czym masz kontrolę.

Dalej znajdziesz 10 najbardziej powszechnych zmartwień i lęków, razem z kwestiami na które warto zwrócić uwagę. Dodatkowo piszemy, co możesz zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na posiadanie zdrowego dziecka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz