Planujesz ciążę – sprawdź, co jesz!

Co jeść, planując ciążę? O diecie mającej wpływ na płodność (obojga partnerów) mówi dr n. med. specjalista ginekolog-położnik, Kinga Ziółkowska.

para

Odpowiednie odżywianie w czasie ciąży jest ważne zarówno dla kondycji przyszłej mamy, utrzymania ciąży, jak i prawidłowego rozwoju płodu. Badania naukowe potwierdzają, że właściwa dieta znacząco wpływa również na płodność. O tym, co jeść planując ciążę, a czego unikać w codziennych posiłkach rozmawiamy z dr Kingą Ziółkowską z kliniki InviMed.

Jaką rolę w przygotowaniu do ciąży ma prawidłowe odżywianie się?

Badania prowadzone w ciągu ostatnich lat przez różne ośrodki naukowe potwierdzają związek pomiędzy odżywianiem a płodnością. Utrzymanie dobrej kondycji i dobrego stanu zdrowia korzystnie wpływa na zapłodnienie i ciążę. Odpowiednia dieta, dzięki której dostarczamy organizmowi potrzebnych składników, reguluje produkcję hormonów, owulację, ma wpływ na funkcjonowanie narządów rozrodczych oraz jakość nasienia. To, co jemy, ma również znaczenie dla prawidłowego zagnieżdżenia zarodka w jamie macicy oraz jego rozwoju. Lepsze efekty przynosi także terapia związana z leczeniem niepłodności, gdy pacjent jest w ogólnie dobrym stanie zdrowia.

Istnieje więc wiele powodów, by planując ciążę, przyjrzeć się dokładnie temu, co mamy na talerzu. Ważne, by jeść zdrowo, urozmaicać codzienny jadłospis, unikać konserwantów i produktów przetworzonych. Te podstawowe zasady dotyczą, oczywiście, obydwojga partnerów.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

pomponik98
2016-09-07 15:58:32

re: Planujesz ciążę – sprawdź, co jesz!

WArto by planujący ciążę tatusiowie też zadbali o siebie i sięgnęli po suplement diety dla mężczyzn Permen Repro, który pozytywnie wpływa na jakość nasienia i wspomaga płodność!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz