Prof. Chazan mówi: Naprotechnologia jest skuteczniejsza niż in vitro

W Polsce rząd planuje wygaszanie programu in vitro. Czy zapłodnienie pozaustrojowe zostanie zastąpione naprotechnologią? Czy naprotechnologia jest lepsza od in vitro?

naprotechnologia

Co to jest naprotechnologia?

Jest metodą naturalnej prokreacji (Natural Procreative Technology), to diagnostyka i leczenie niektórych (nie wszystkich!) przypadków niepłodności. Metoda została opracowana w latach 90. ubiegłego wieku. Jej twórca to prof. Thomas Hilgers, który wyszedł z założenia, że niepłodne pary, starające się o dziecko, zostały źle zdiagnozowane. Zadaniem naprotechnologii jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn niepłodności oraz leczenie – na miarę możliwości – aby umożliwić naturalne zajście w ciążę. Czy naprotechnologię można uznać za alternatywę dla zapłodnienia pozaustrojowego? Zdaniem Prof. Chazana naprotechnologia jest lepsza niż in vitro.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Szczęśliwa Mama dwójki dzieci
2016-01-09 16:37:22

re: Prof. Chazan mówi: Naprotechnologia jest skuteczniejsza niż in vitro

Szczerze mówiąc Prof. Chazan nie jest jak dla mnie już żadnym autorytetem (biorąc pod uwagę historie z nim związane), A metodę tę uważa za skuteczną głównie dlatego, że jest zgoda z jego sumieniem.... Nasz rząd, wciśnie każdą głupotę żeby tylko pieniędzy nie wydawać, nawet taką, jak ta, że stara metoda raptownie jest skuteczniejsza niż wszystko inne. Jeszcze trochę to dowiemy się, ze dzieci naprawdę można znaleźć z kapuście tylko trzeba wiedzieć jak szukać:( Ws ... zystkim tym, którzy walczą o maleństwo życzę powodzeni i trzymam za was kciuki. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz