Dzieci i czekolada

Dla niej dzieci są gotowe zrobić naprawdę wiele i to od razu. Uwielbiają jej zapach i smak, zarówno w czystej postaci i jako dodatek do deserów, ciast, babeczek. Nie ma co się dziwić, my same często jej ulegamy. Droga Mamo, zastanawiałaś się już, na czym polega fenomen czekolady?

a

Mam ochotę na czekoladę, bo…

Poprawia humor, to pierwsza, rzeczy, jaka nasuwa się na myśl, czekolada działa relaksująco, odprężająco. Czekoladowi zwolennicy uważają, że jest ona bogata w magnez, potas, wapń, żelazo  oraz witaminy z grupy B, witaminę A, E, PP i inne wartościowe mikroelementy. Zawiera fenylotylaminę, która podnosi poziom endorfin, przez co czujemy się szczęśliwsi. Czekolada ma działanie lecznicze: odmładza (bo neutralizuje wolne rodniki, które przyśpieszają proces starzenia), wspomaga serce i układ krążenia, przyśpiesza pracę nerek. Czekoladę wykorzystuje się do niektórych zabiegów w SPA.

Czekolada? Nie, dziękuję

Nie wszyscy lubią czekoladę. Unikają jej osoby, które mają trądzik, ponieważ spożywanie między innymi czekolady nasila problemy ze skórą. Nadmiar czekolady powoduje zaparcia. Czekolada zwiera w sobie dużo różnych składników, które niekoniecznie są zdrowe.

Cukier – można się od niego uzależnić i to nie żart! Cukier podrażnia układ nerwowy, nie jest wskazany dla dzieci z nadpobudliwością ruchową. Poza tym substancja ta zakwasza organizm i osłabia odporność , a więc sprzyja częstym chorobom, które lubią zakwaszone środowisko, jest też pożywką dla pasożytów i grzybów. Uzależnienie do cukru sprawia, że dziecko źle się odżywia, wybiera tylko słodkie rzeczy, co podnosi ryzyko otyłości. Cukier nie służy zębom, nasila próchnicę. Zdecydowanie nadmiar cukru w diecie nie jest wskazany.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz