W upalne dni przykrywasz wózek pieluszką? Przeczytaj, dlaczego nie wolno tego robić!

Ten błąd może kosztować cię zdrowie, a nawet życie dziecka.

upał i dziecko

Rodzice bardzo często, by chronić maluszka przed promieniami słonecznymi, stawiają budkę wózka i zarzucają pieluszkę tetrową. Tymczasem zabieg ten może być śmiertelnie niebezpieczny dla niemowlęcia. W upalny dzień w głębokim wózku jest naprawdę gorąco. Jest on obity grubym materiałem, rzadko ma specjalne otwory wentylacyjne, dodatkowa izolacja w postaci pieluszki tworzy puszkę, w której maluszek się przegrzewa. Dochodzi do zachwiania naturalnej termoregulacji. Dziecko się poci, pot wsiąka w ubranie, a następnie schładza organizm. Przez to maluch staje się podatniejszy na infekcje, ale także może dojść do groźnego dla życia dziecka przegrzania organizmu.

Nadmiar słońca może szkodzić dziecku. Czytaj więcej >>>

Badania przeprowadzone w Szwecji dowiodły, że nakładanie jakiegokolwiek materiału na zadaszenie wózka, nawet bardzo cienkiego, ogranicza dopływ powietrza, a temperatura niebezpiecznie się podnosi. Svante Norgen, pediatra ze szpitala im Astrid Lindgren tłumaczy - "W wózku w takiej sytuacji jest ekstremalnie gorąco - można to przyrównać do warunków panujących w termosie." 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-07-26 20:55:00

re: W upalne dni przykrywasz wózek pieluszką? Przeczytaj, dlaczego nie wolno tego robić!

Ja przykrywam ale w budzie jest duży otwór z siateczka jak i też nie zakrywam całości tylko tyle by w oczka nie świeciło :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
malina
2016-07-26 22:13:02

A nie lepiej parasolke kupic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz