Wyniki badania: Dziadkowie mogą zaszkodzić dziecku!

Dziadkowie opiekujący się wnukami stosują przestarzałe metody leczenia i pielęgnacji, które mogą być bardzo niebezpieczne dla najmłodszych!

babcia i wnuk

Dziadkowie wiedzą wiele na temat zdrowia i wychowania dzieci, to oczywiste, w końcu wychowali własne, ale jak udowodniły wyniki pewnego ciekawego badania, dziadkowie nadal uważają, że niewiele się zmieniło od czasów, gdy to oni byli rodzicami.

Whisky na ząbkowanie

Na pewno niejedna mama przyzna, że nie ma to, jak „złote porady” od rodziców lub teściów. Pewna amerykańska mama usłyszała od swojej teściowej: „Na ząbkowanie pomaga posmarowanie bolących dziąseł whisky”. Na szczęście młoda mama wiedziała, że ta rada była przestarzała i nie zastosowała się do niej. Jednak badania naukowe potwierdzają, że są dziadkowie, którzy nadal stosują tego typu metody w pielęgnowaniu niemowląt.

Dziadkowie w roli rodziców

Według danych US Census Bureau z 2012 roku, w Stanach Zjednoczonych 7 milionów dzieci zostało wychowanych przez 2,7 miliona dziadków. Wielu seniorów pomaga w opiece nad wnukami. Doktor Andrew Adesman, prowadzący badanie naukowe na ten temat, stwierdził: „Wychowywanie wnuków przez dziadków z jednej strony jest  bardzo dobre dla dzieci, ale z drugiej stanowi wyzwana pod względem zmiany stylu życia, nakładu finansowego oraz zdrowia psychicznego i fizycznego osób w starszym wieku”.  Ważnym wnioskiem płynącym z badania, jest przekonanie dziadków o tym, że wykonują ważną pracę. Duża część badanych przyznała, że nie potrzebuje wsparcia ze strony innych osób. Spora grupa dziadków przyznała, że rola, jaką pełnią wobec wnuków, jest wyjątkowa w ich własnej grupie rówieśniczej.

Dziadkowie nie znają najnowszych informacji o pielęgnowaniu małych dzieci

To kolejny wiosek płynący z tego badania. Dziadkowie nie znają i nie poszukują aktualnych standardów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa najmłodszych, np. wielu dziadków nie wie, że niemowlęta powinny spać na plecach, a nie na brzuchu.  Poza tym aż 44% badanych seniorów uważa, że zimne kąpiele są najlepszym sposobem na obniżenie bardzo wysokiej gorączki. W rzeczywistości lodowata kąpiel może powodować hipotermię, a w przypadku bardzo wysokiej gorączki, można zastosować letnią kąpiel.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-06-20 22:09:45

O ja pier......kto to pisał? Od kiedy USA są wzorem czegokolwiek? Jakoś tyle pokoleń przeżyło w zdrowiu. ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz