Imiona dla dzieci, które mają swoje odpowiedniki w obcych językach

Dużo podróżujesz lub wybierasz się na emigrację? Zobacz propozycje imion dla dziecka, które brzmią świetnie w kilku językach.

imię dla dziecka

Wybierając imię dla dziecka kierujemy się różnymi przesłankami. Jedni chcą by ładnie brzmiało, inni preferują imiona staropolskie, a jeszcze inni wolą zagraniczne.

Oto propozycje dla rodziców, którzy szykują się do emigracji i chcą, by imię ich dziecka miało swój odpowiednik w obcym języku.

Imiona dla dziewczynek

Anna to imię żeńskie pochodzące z języka hebrajskiego. Wywodzi się od słowa channah, oznaczającego „wdzięk, łaskę”. Patronką jest św. Anna, matka Najświętszej Marii Panny. Zdrobnienia: Andzia, Aneczka, Anulka, Aniusia, Anusia, Anula.  W Polsce najbardziej znaną Anną jest Anna Jantar, piosenkarka, która zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu w 1980 roku. Formy obcojęzyczne:  Anna, Anne, Ann (angielski), Anne, Anna (francuski), Ana (hiszpański i portugalski).

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ivciaivcia
2016-05-01 22:16:59

re: Imiona dla dzieci, które mają swoje odpowiedniki w obcych językach

Mnie sie najbardziej podobają Andrzej i Piotr :) chociaż na 1 miejscu jest Staś i tak wlasnie dalam synkowi na imie :) jezeli kiedys będzie mial braciszka to będzie Andrzejek a Piotrusia juz w domu mam, tatuś nosi to imię także mam nadzieję ze kiedyś wszystkie trzy te piekne imiona będą obcowaly w moim domu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz