Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli. We wrześniu w tych placówkach pojawią się dzieci z rocznika 2012. Przed nimi jeszcze kilka miesięcy na przygotowanie się do roli przedszkolaka. Jak dziecku w tym pomóc?

przedszkolaczek

Zajęcia adaptacyjne

Wiele przedszkoli państwowych organizuje zajęcia adaptacyjne, które przeznaczone są dla dzieci i dla rodziców. Przyszły przedszkolak przychodzi na nie ze swoim opiekunem. Dziecko ma możliwość poznania rówieśników, być może nawet z tej samej grupy, poznają się również rodzice. Maluch wchodzi do sali, gdzie odbywają się zajęcia i ma szansę na samodzielną zabawę w tym miejscu. Panie nauczycielki prezentują kilka zabaw dla dzieci, jeszcze tylko dyrekcja coś powie i za chwilę odbędzie próbne zostawienie dziecka. Początkowo nauczyciele proszą, aby rodzice przeszli do obejrzenia innej sali i pozostawili dzieci tylko z nauczycielkami. Jednak prawda jest taka, że to właśnie nam, mamom, trudno wyjść choć na chwilę... przecież panie są dla malucha obce, czy moje dziecko będzie im umiało powiedzieć, że chce siusiu, a co, jak będzie płakało, kto je przytuli?

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-28 06:31:36

re: Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

A CO SŁYCHAĆ U LEOSIA? CZY MOŻE KTOŚ ODPOWIEDZIEĆ? DLACZEGO NIE POZNAJEMY DALSZYCH LOSÓW, REFLEKSJI TEJ SYMPATYCZNEJ RODZINKI???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Redakcja SuperMamy
2015-04-28 10:30:22

Z powodów biznesowych musieliśmy zawiesić publikacje na blogu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-04-28 12:30:46

AAAAA... Z powodów biznesowych... Dziękuję za wyjaśnienie. To naprawdę wiele wyjaśnia. ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz