KARMIĆ BUTELKĄ tak jak piersią. Czy to możliwe?

Podziwiając galerię zdjęć mam karmiących piersią swoje maluszki w różnych zakątkach świata, przeczytaj, jak będąc mamą butelkową możesz budować więź ze swoim maleństwem podczas karmienia.

China, Yuanyang

Czy mama karmiąca butelką może doświadczyć tej samej bliskości z dzieckiem, co mama karmiąca piersią? Oczywiście, że tak! Jednak w tym przypadku będzie wymagało to trochę więcej świadomego wysiłku. Wiele o czynności karmienia maluszków mówi znaczenie angielskiego słowa "nursing". Mamy anglojęzyczne "nursing" swoje dzieci, co oznacza, że "opiekują" się nimi i "odżywiają" je. Obie czynności wykonywać można zarówno piersią, jak i butelką.

Z pewnością, karmienie piersią jest najbardziej oryginalnym sposobme karmienia dziecka, co dobitnie pokazują zdjęcia na następnych stronach. W pierwotnych kulturach czy też w bardzo słabo rozwiniętych regionach świata karmienie piersią jest w zasadzie jedynym wyjściem, bo wielu mam nie tylko nie stać na mleko modyfikowane (i butelki ze smoczkiem), ale także nie mają do niego dostępu. Ciekawe, co by zrobiły, gdyby z jakiegoś powodu nie mogły karmić? Przecież ich maluszki muszą coś jeść, aby przeżyć? Otóż na ogół jest tak, że mamy te, nie mają takich problemów jak my, Europejki. Bolesność brodawek i nawał pokarmu to nie są problemy przerastające je, a karmienie na żądanie, bez dzienniczka karmienia, to oczywista oczywistość.

W Etiopii, podczas klęski wielkiego głodu, który dotykał ten afrykański kraj wielokrotnie w XX w., częstym widokiem były matki, które wyglądem przypominały szkielety ludzkie, ale wciąż karmiły swoje niemowlęta piersią. Czy to nie dowód na cud? Cud karmienia piersią.

Jednak nie chcemy, aby Mamy, które karmią swoje maluszki butelką, czuły się niekomfortowo. Wy, kochane Mamy, nie jesteście matkami "mniej". Nikt nie sugeruje, że "kochacie mniej" swoje dzieci. W Waszym przypadku karmienie to także "nursing" - odżywianie dziecka oraz opieka z oddaniem i miłością.

W książce pt. Księga rodzicielstwa bliskości (Wydawnictwo Mamania), autorzy, dr William Sears i Martha Sears (małżeństwo - lekarz pediatra i pielęgniarka), doradzają Mamom "butelkowym", jak podając dziecku pokarm w butelce, podążać można drogą naturalnego sposobu karmienia.

Przeczytajcie ich rady podziwiając piękne zdjęcia na następnych stronach.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

jakub
2015-08-09 18:52:53

re: KARMIĆ BUTELKĄ tak jak piersią. Czy to możliwe?

101 zasad, jak schudnąć po porodzie http://tiny.pl/gx54m

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Oliwia
2014-11-20 19:00:23

re: Karmienie piersią DOOKOŁA ŚWIATA

Słucham? Karmić mlekiem modyfikowanym na żądanie?To chyba jakaś kpina, przecież tak nie można, to przeciąże maluszkowi żołądek i może spowodować wiele innych przeróżnych komplikacji i skutków ubocznych, nie wiem, kto pisał ten arttykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-11-20 21:43:17

"W książce pt. Księga rodzicielstwa bliskości (Wydawnictwo Mamania), autorzy, dr William Sears i Martha Sears (małżeństwo - lekarz pediatra i pielęgniarka), doradzają Mamom "butelkowym", jak podając dziecku pokarm w butelce, podążać mogą drogą naturalnego sposobu karmienia. Przeczytajcie ich rady podziwiając piękne zdjęcia na następnych stronach."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-11-20 21:48:28

"Karmiąc butelką karm swoje dziecko tak, jakbyś karmiła je piersią: osiem do dwunastu razy na dobę, w przypadku noworodków i młodszych niemowląt" - czytamy w Księdze Rodzicielstwa Bliskości. Niewielkie, częste karmienia są dobre zarówno do tworzenia więzi między mamą i dzieckiem (lub tatą i dzieckiem), jak i lepsze dla niedojrzałego jeszcze ukłądu pokarmowego dziecka."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kate
2014-12-02 05:18:14

Kto pani taki kit wcisnąl?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz