Wielkanocny stół malucha

Czy potrawy z wielkanocnego stołu są odpowiednie dla najmłodszych dzieci? Warto zastanowić się nad tym, zanim zaczniesz przygotowywać świąteczne posiłki dla całej rodziny.

dziecko

Wielkanocne śniadanie w rodzinnym gronie to czas, w którym dziecko poznaje zarówno świąteczne tradycje, jak i smaki. To również doskonała okazja, by rozszerzyć jego dietę o nowe i zdrowe potrawy. Ale czy żurek z kiełbasą i lukrowany mazurek powinny znaleźć się na wielkanocnym talerzyku malucha? Pamiętajmy, że dziecko to nie mały dorosły i nie wszystkie przysmaki z „dorosłego stołu” są dla niego odpowiednie. Szczególnie zwracajmy uwagę na potrzeby wrażliwych organizmów niemowląt i małych dzieci.

Święconka dla malucha

Przygotowywanie pierwszej święconki to niewątpliwie duże wydarzenie dla malucha. Zwróćmy jednak uwagę na to, że nie wszystkie tradycyjne przysmaki z koszyczka wielkanocnego są odpowiednie dla nie w pełni wykształconego układu pokarmowego najmłodszych dzieci. Pamiętajmy, że organizmy niemowląt i małych dzieci różnią się od organizmów dorosłych i mają specjalne potrzeby żywieniowe. Są szczególnie wrażliwe na niedobry lub nadmiary składników odżywczych, dlatego ich codzienne menu powinno zapewnić wszystkie niezbędne do intensywnego rozwoju składniki, odpowiednie proporcje białka, węglowodanów, tłuszczu oraz wapnia i witamin. W przygotowaniach do świąt uwzględnijmy specjalne potrzeby żywieniowe dziecka i zaproponujmy mu zdrowe wersje tradycyjnych potraw.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz