Relacje z teściową po urodzeniu dziecka

Pojawienie się maluszka w rodzinie wpływa na relacje nie tylko między świeżo upieczonymi rodzicami, ale również między mamą a teściową. Często te relacje synowa – teściowa zmieniają się na gorsze. Jak sobie radzić, gdy mama męża chce przejmować inicjatywę w wychowaniu dziecka?

a

Trochę o szacunku

Trzeba od tego zacząć, bo często nam to umyka. Myślimy, a nawet mówimy, że nasza mama jest w porządku, że się z nami zgadza, a teściowa wszystko robi inaczej, wtrąca się i bezustannie podkreśla, że wszystko wie najlepiej, bo sama wychowała. Doceńmy jej trud wychowania, bo to ona urodziła i pielęgnowała naszego męża, który też był kiedyś słodkim bobaskiem. Pod jej skrzydłami wyrósł na mężczyznę, którego pokochałyśmy i mówimy o nim, że jest dobry. Spójrzmy na teściową, jako mamę. Będzie ciągle odnosiła się do swojego doświadczenia, będzie wspomniała. Ona nauczyła go wielu rzeczy. Jeśli twój mąż myje po sobie kubki, przed wrzuceniem spodni do kosza na brudną bieliznę przewraca je na drugą stronę i opróżnia kieszenie, to szkoła jego mamy. Chciejmy zauważyć te dobre, małe rzeczy.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

nieznajoma
2015-04-18 21:55:17

re: Relacje z teściową po urodzeniu dziecka

Moja teściowa natomiast nie akceptuje mnie ani swojej pierwszej wnuczki. Już się z tym pogodziłam, ze nie ma nic na siłę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama Julci
2015-04-18 15:31:36

re: Relacje z teściową po urodzeniu dziecka

Ja mam cudowną teściową. Nigdy nie wtrącała się w wychowanie córki, zawsze stara się wspierać i pomagać. Przygląda się jak się teraz wykonuje niektóre rzeczy. Owszem czasem powie że kiedyś to się używało tego czy robiło się tak i to jest bardzo pomocne ale nigdy nie była męcząca z takimi rzeczami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Załamana
2015-04-18 14:55:37

re: Relacje z teściową po urodzeniu dziecka

A moja teściowa absolutnie do wszystkiego się wtrąca, we wszystkim mnie poucza narzuca swoje zdanie twierdząc że to ja nie dam sobie nic powiedzieć. Atakuje mnie gdy męża nie ma w domu, obraża, poniża. Pech chciał że niestety musimy mieszkać u teściów a ja już nie mam na to siły :( Żadne rozmowy nic nie dają. A jak mam dbać o relacje z dziadkami skoro oni sami się wstydzili jak byłam w ciąży i nie przyznawali się do tego nikomu ani do mnie się nie przyznawali gdy całą ... ciążę walczyłam o życie mojego Maleństwa a mój mąż był za granicą. Było mi strasznie ciężko a na pomoc z ich strony liczyć nie mogłam. A teraz po porodzie ciężko cieszyć się upragnionym dzieckiem kiedy sytuacja taka :( Moja teściowa jest jeszcze gorsza niż te z kawałów... Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
madzia
2015-04-18 14:08:18

re: Relacje z teściową po urodzeniu dziecka

Bardzo balam się co to będzie po porodzie zwlaszcza że mieszkamy z treściami ale jestem bardzo milo zaskoczona Tesciowa od poczatku się nie wtrąca nigdy nie uslyszalam ze powinna cos zrobić inaczej czy ze cos robię źle czy chociażby ze ona by zrobila cos lepiej... niestety po porodzie relacje z moimi rodzicami się pogorszyly ladnie ze wzgledu ze wiedza lepiej co dla mojego dziecka dobre...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz