In vitro po polsku, czyli stygmatyzowanie dzieci "z probówki"

Od listopada urzędnicy będą skrupulatnie dokumentować to, w jaki sposób zostało poczęte dziecko rejestrowane przez rodzica w USC.

dziecko

W listopadzie wchodzi w życie ustawa podpisana przez Bronisława Komorowskiego pod koniec jego prezydentury. Często a nawet bardzo często powtarza się, że Kościół wręcz stygmatyzuje dzieci poczęte metodą in vitro. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że jeszcze gorliwsi są w tym urzędnicy i państwo. Instytucje, które dotąd gromadziły informacje o każdym narodzonym obywatelu, będą również skrupulatnie dokumentować sposób, w jaki dziecko zostało poczęte. Sam zainteresowany będzie mieć mozliwość uzyskania tego typu informacji dopiero po ukończeniu 18 lat.

Wielu pracowników USC wyraża zaniepokojenie o to, ile osób będzie miało dostęp do tego typu, bądź co bądź, wrażliwych danych. Od marca tego roku funkcjonuje Centralny System Rejestrów Państwowych, do którego podpięte są wszystkie gminy i urzędy stanu cywilnego w kraju. Dostęp do aplikacji Źródło, która ma służyć do obsługi tych rejestrów, ma około 15 tysięcy osób. Rejestr uznań jest traktowany jako zbiór danych wrażliwych i dostęp do niego mają tylko kierownicy USC, czyli około 2 tysiące osób. Czysto teoretycznie oczywiście.

 

Komentarze (12)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-09-20 23:30:25

re: In vitro po polsku, czyli stygmatyzowanie dzieci

A co kogo ma to obchodzic jak zostalo poczete czyjes dziecko!!!??? To jest kazdego prywatna sprawa i jego wybor! Nikt nie ma prawa o to pytac ani ingerowac w wybory innch. Dziekowac, ze jest to mozliwe i pomaga tylu para stac sie rodzina. Niewtykajcie nosa w nieswoje sprawy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
2015-09-20 21:24:42

re: In vitro po polsku, czyli stygmatyzowanie dzieci

egoistyczne to jest twoje podejście, jeżeli małżeństwo nie może mieć dzieci to dlaczego nie może począć ich w ten sposób ? obys ty nie musiała korzystać z takich rozwiązań bo los lubi się zemścić !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Matka
2015-09-20 13:20:44

re: In vitro po polsku, czyli stygmatyzowanie dzieci

dla mnie dzieci poczęte z in vitro nie są normalnymi ludżmi niestety. normalni ludzie są naturalnie poczęci i koniec i kropka. to co ludzie wyprawiaja w laboratoriach to jest chore. to jest sprowadzenie człowieka do statusy rzeczy. to jest konsupcjonizm. ktos chce dziecko to sobie je kupuje bo chce i koniec. to jest chory system. ten swiat mnie przeraza. i nie wiem w jakim kierunku idzie. zadne dziecko nie chce czuć się inne. ja nie chcialabym byc z in vitro. czulabym sie nie czlowiekiem ... tylko czyms innym. potem to wszystko wyjdzie i bedzie z tego jeszcze wiele problemow. to sie zemsci na ludziach egoistach ktorzy tylko mysla o sobie i swoich potrzebach a nie o tym czy to dziecko chce byc z probówki!!!! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasia
2015-09-20 15:40:48

Lecz się kobieto!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gość
2015-09-20 15:50:59

No proszę nie jesteś z infiltro a bredzisz jak Twoi przywódcy umysłowi. To nie invitro jest chore,to przynależnoś do niektórych sekt jest szkodliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
:(
2015-09-20 19:16:38

Jedyny powód dla którego takie dziecko może czuć sie inne są tacy ignoranci jak ty którzy będą im wmawiać, że są gorsi! takie dziecko powstaje tak samo z komórki jajowej i plemnika jak każde inne i jest zupełnie normalnym człowiekiem! Znałam takich jak ty, do czasu aż ich córka nie mogła mieć dzieci w inny sposób, teraz już in-vitro cacy, a ich wnuczka jest normalnym dzieckiem!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kobieta
2015-09-20 19:24:01

Naprawde jestes chora, bo ciebie to niedotyczy. Nie masz pojecia co sie dzieje z kobieta jak ma problem zostac mama. Nikt kogo to niedotyczy nie pojecia o uczuciach. Ja nikomu etego nierzycze, bo wiem co przechodze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Matka
2015-09-20 19:28:07

Droga Matko która piszę dla mnie dzieci poczęte z in vitro nie są normalnymi ludżmi. W jakich ty czasach żyjesz? U nas w rodzinie mamy 3 dzieci z in vitro i zapewniam Ciebie jak to piszesz niestety. są normalne zapewnie jak twoje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-20 23:23:06

Jestes pokroju Hitlera kobieto....lecz sie tak jak reszta tego choroego Panstwa!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-20 23:26:41

Boze jak to mozliwe, ze tacy ludzie zyja bezkarnie na tym swiecie!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kruk
2015-09-21 06:59:34

Zero wiedzy to po pierwsze. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Obrażasz moje szczęśliwe zdrowe dziecko. Sama nie Jesteś człowiekiem tylko ż lepiej ignorancji i głupoty. Matka nie pisze takich dyrdymalow. Szkoda na Ciebie energii. Jesteś niebezpieczna w swoim chorym i krzywdzacym podejściu do drugiego człowieka. Obym nie spotkała Ciebie na swojej drodze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-21 08:18:16

I to pisze "Matka"?! To Ty jesteś niemormalnym człowiekiem a w zasadzie "ludziem"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz