NIGDY nie zostawiaj dziecka samego w samochodzie!

Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak apeluje do mediów o nagłaśnianie problemu, a do wszystkich osób o reagowanie, kiedy widzi się dziecko pozostawione w zamkniętym samochodzie. Czujemy się zatem w obowiązku przypomnieć Wam o tym po raz kolejny. Koniecznie zobaczcie poruszające video kampanii "One Decision" - JEDNA DECYZJA.

baby in the car

Wczoraj dotarły do nas doniesienia o tragedii w Rybniku, gdzie pozostawiona w aucie przez swojego tatę 3-letnia dziewczynka zmarła z gorąca. W ubiegłym tygodniu inne dzieci, z Białegostoku i Krakowa, cudem uniknęły śmierci w podobnych, drastycznych okolicznościach.

Śmierć z upału w zamkniętej przestrzeni samochodu jest koszmarem. Najgorszy wydaje się ogromny strach i osamotnienie dziecka, które kompletnie nie rozumie tego, co się z nim dzieje.

W upalny dzień temperatura w samochodzie potrafi wzrosnąć nawet do 90 stopni Celsjusza. Nie musi być aż tak wysoka, by małe dziecko jej nie wytrzymało. Już po 15 minutach po prostu nie daje rady. Następuje przegrzanie organizmu. Kiedy temperatura jego maleńkiego ciała osiąga 40 stopni Celsjusza, organy wewnętrzne powoli przestają działać, a kiedy temperatura ciała przekroczy 41 stopni - dziecko umiera.

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-05-23 08:55:15

Należałoby też apelowac o pomoc dla samotnych mam, które poza maluchem nie posiadają żadnej rodziny aby ktoś czasem zajął się dzieckiem kiedy same bo idą do lekarza itp ... Są mamy które nie mają żadnego wsparcia i funduszy na wynajęcie opiekunki...A państwo nie pomaga....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2014-06-11 16:33:19

re: NIGDY nie zostawiaj dziecka samego w samochodzie!

nie będę tego komentować bo i tak ludzie nie myślą i nie mają wyobraźni do wszystkiego. jedynie co mogę napisać to współczucia i wyrazy głębokiego żalu z powodu utraty dzieciątka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz