Seks samotnej matki

Czy jeśli sprawy w Twoim związku potoczyły się tak, że musisz samodzielnie zmagać się z trudami codzienności i wychowaniem dzieci, to czy oznacza to, że już przez resztę życia masz pozostać "tylko" matką?

a

Współcześnie mamy coraz więcej rozbitych rodzin. W ciągu ostatnich 20 lat w Polsce liczba rodziców samotnie wychowujących dzieci zwiększyła się o połowę. Samotnych rodziców jest ponad milion, a 90% z nich to samotne matki (dane Instytutu Spraw Publicznych). Wydaje się, że to mężczyźnie łatwiej ułożyć sobie życie na nowo, bo to przeważnie nie on mieszka z dzieckiem. Jeśli i Ty droga Mamo zostałaś sama z dziećmi, ponieważ ich ojciec się nie sprawdził ani w roli taty ani w roli męża czy partnera lub straciłaś go w wyniku śmierci, to musisz wiedzieć, że jesteś bohaterką. Na pewno niejednokrotnie zadawałaś lub zadajesz sobie pytanie, czy musisz stłumić w sobie potrzebę bliskości w związku z mężczyzną? Czy musisz wyrzec się swojej kobiecości i przez resztę życia pozostać „tylko” mamą?

Potrzeby seksualne a szczęście

Na jednym z internetowych forów pewna kobieta pisze: „Trafiłam tu przez przypadek, ale nie sądziłam, że jest aż tyle kobiet w sytuacji takiej jak ja - samotna mama z dzieckiem - po nieudanym małżeństwie, bo facet nieodpowiedzialny i jeszcze zdradzał. Dobre pytanie zadał ktoś na początku - co robić z wolnymi wieczorami? A tak w ogóle, to spotkała któraś z Was normalnego faceta, który zaakceptował dzieciaczka i nie chodziło mu tylko o sex???”.

Kolorowe pisma zachęcają: nawet jak jesteś samotną matką, powinnaś spotykać się z innymi mężczyznami, iść z nimi do łóżka - tylko pamiętaj o zabezpieczeniu. Jeśli nie seks bez zobowiązań, to chociaż masturbacja wibratorem, przecież jesteś kobietą, masz swoją seksualność, która nie umiera z podpisem rozwodowym! Jeśli i na to droga Mamo mówisz nie, to chociaż SPA, masaże, kino, spotkania ze znajomymi, przecież jesteś samotną matką i coś od życia Ci się należy – będą nawoływały poradniki.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz