Jak sobie radzić z małym uparciuchem

Zbuntowany dwulatek, uparty czterolatek... można by tak wymieniać. Upór to cecha charakteru dająca się we znaki rodzicom bez względu na wiek dziecka. Im młodsze - tym trudniej negocjować. Dlatego staramy się Wam pomóc, kochane Mamy.

dziecko

Kilkuletnie dzieci często bywają uparte. Czasem bywa tak, że upór jest częścią ich charakteru i rodzice po prostu muszą nauczyć się sobie z tym radzić. W pozostałych przypadkach jest to sposób na sprawdzenie, jak daleko dziecko może się posunąć oraz podkreślenie własnej niezależności. Ważne, by uczyć malucha innych sposobów na rozładowanie napięcia i złości. Żeby poradzić sobie z tym zadaniem, powinnaś uzbroić się w duże pokłady cierpliwości oraz empatii. Najważniejsze, by swoim opanowaniem dawać dobry przykład.

1. Odwróć jego uwagę

Rozpraszanie uwagi dziecka jest dobrym sposobem na to, by nie zauważyło lub po prostu zapomniało, że niektóre zachowania są mu z góry narzucone. Na przykład jeśli szykujecie się do podróży samochodem i wiesz, że możesz się spodziewać walki o siedzenie w foteliku, postaraj się, by już zawczasu zająć czymś jego uwagę.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz