Jeden krok naprzód, dwa WSTECZ czyli nasze BŁĘDY WYCHOWAWCZE

Błędów nie da się uniknąć, ale zawsze można spróbować je naprawić. Każdy rodzic chce przecież, aby jego dzieci były zdyscyplinowane, a także szczęśliwe.

dziecko

Stawiasz dziecku ultimatum: "Ubieraj się albo nigdzie nie pójdziemy!" i oczywiście ono mówi na to: "Ja zostaję w domu!". Znasz taką sytuację z własnego doświadczenia? Oznacza to, że dziecko może ci narysować na czole duże „L”, bo wyraźnie było widać, że dopiero co zapisałaś się na kurs nauki jazdy pt: „wychowanie”.

Wszyscy doświadczamy tego uczucia porażki, widząc jak nasze wysiłki, aby zaprowadzić dyscyplinę, obracają się wniwecz. Nie znaczy to, że ciągle trzeba z dzieckiem walczyć, ale od czasu do czasu powinno mu się pokazać, kto w układzie rodzic - dziecko rządzi. Oczywiście w pełni pokojowy sposób.

Kilka naszych porad pomoże ci poruszać się po polu minowym wychowania i spacyfikować malucha. Wiadomo, niejedna z naszych słodkich pociech potrafi być niezłym urwipołciem. Jednak jeśli zastosujesz to, co dalej przeczytasz, jest duża szansa, że pewnych błędów wychowawczych uda Ci się uniknąć.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz