Cukrzyca ciężarnych TO NIE WYROK

Regularne badania, zdrowy, indywidualnie dobrany jadłospis oraz kontrola diabetologa to podstawa, by wyjść ze `słodkich` kłopotów obronną ręką!

ciężarna

Cukrzyca ciężarnych, mimo że w większości przypadków ustępuje po porodzie, jest poważnym zagrożeniem dla matki i dziecka przez cały okres dziewięciu miesięcy. Lekarz może wykryć cukrzycę przy pomocy analizy poziomu glukozy w surowicy krwi.

Tego typu pomiar przeprowadza się dwukrotnie - na początku pierwszego oraz pod koniec drugiego trymestru. Drugie badanie to tak zwany test obciążenia glukozą, który może ostatecznie potwierdzić cukrzycę ciążową. Podczas każdego badania powinnaś być na czczo – wtedy pielęgniarka pobiera pierwszą dawkę krwi, a po upływie godziny podaje wodę z dodatkiem 50 g glukozy i ponawia pomiar.

W sytuacji, gdy wyniki badania okażą się niepokojące (czyli będą wynosić powyżej 200 mg/dl), lekarz zleca wykonanie kolejnego pomiaru, tym razem z podaniem 75 g glukozy, po upływie 2 godzin. Jeśli wynik ponownie będzie nieprawidłowy, specjalista diagnozuje cukrzycę ciążową.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

asias79
2015-01-03 20:58:13

re: Cukrzyca ciężarnych TO NIE WYROK

Ja miałam cukrzycę ciążową , przez całą ciążę byłam na diecie , i w ciąży schudłam ogólnie 9 kg.Córka urodziła się zdrowa, poród przebiegał bez problemów .Urodziła się mała 2290, i do dzisiaj jest kruszynką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz