Katar, kaszel, zatoki - kiedy inhalować dziecko?

Infekcje dróg oddechowych potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Jest na nie dobry sposób!

inhalacje

Zamiast faszerować dziecko syropami, kroplami do nosa, których często maluszki nie chcą dobrowolnie przyjmować, warto postawić na inhalacje. Do inhalacji używa się leków, które działają przede wszystkim rozkurczowo na oskrzela, ułatwiając odkrztuszanie wydzieliny oraz działają przeciwzapalnie. Inhalacje stosowane są zazwyczaj w schorzeniach układu oddechowego, jak i stanach zapalnych, a używa się do tego celu inhalatorów, nebulizatorów lub gorącego płynu z lekiem w misce.

Inhaluj dziecko w domu

Inhalowanie dzieci to bardzo dobra metoda wspomagania leczenia przeziębienia i infekcji dróg oddechowych, jak również metoda podawania leków, które w formie aerozolu mają szansę trafić bezpośrednio do źródeł infekcji, bez obciążania układu pokarmowego. Inhalacje są wskazane przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przewlekłych zapaleniach zatok przynosowych, alergiach, a także problemach z higieną noska. Inhalacji nie wolno stosować, gdy dziecko ma ostre zapalenie nosa, krtani lub gardła, gdy występuje wysoka gorączka, niewydolność krążeniowa i oddechowa, gruźlica, ropne zapalenie zatok bocznych nosa i migdałków lub krwawienie z dróg oddechowych.

 

 

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kabaczek
2017-03-07 17:21:31

kaszel

Absolutnie się zgadzam, inhalacje są bardzo skuteczne w walce z kaszlem. Odkąd mamy nebulizator starczają inhalacje i syrop i nie ma potrzeby podawania dziecku antybiotyków. Najczęściej robimy inhalacje z soli fizjologicznej i leków przeciwzapalnych, takich jak Benodil. Nie dochodzi do rozwoju choroby, flegma szybko się odrywa a cały proces inhalacji traw jakieś trzy minuty. Jest szybko i skutecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-12-20 18:31:44

Inhalacje są zawsze pomocne i naprawdę pomagają zwalczyć katar. Do tego oczyszczanie nosa solą morską i olejki eteryczne. Co do syropu, to właśnie stosuję wspomniany fosidal. Lekarz powiedział, że trzeba działać przeciwzapalnie, żeby choroba się nie rozwinęła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Joko
2017-01-14 16:33:18

Polecam mgiełkę solankową do inhalacji, ważne jest również prawidłowe oklepywanie pleców. Mi dopiero niedawno lekarz tłumaczył jak robić to odpowiednio i skutecznie. Co do syropu to faktycznie przy brzydkim kaszlu jest niezawodny i bardzo pomocny. Na noc najlepiej sprawdzają się olejki eteryczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
danna
2016-08-21 21:47:54

re: Katar, kaszel, zatoki - kiedy inhalować dziecko?

Całkowicie się zgadam.Odkąd mamy inhalator jest o niebo lepiej. Katar tak nie męczy i można lepiej oddychać.Dodałabym jeszcze fosidal na uporczywy kaszel i mamy po przeziębieniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz