Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

Słów kilka o ruchu antyszczepionkowym i jego wpływie na decyzje rodziców o szczepieniu dzieci.

rodzina

Co pewien czas można usłyszeć sensacyjne doniesienia o tym, jakoby szczepionki powodowały u dzieci autyzm. Jednak gdy spyta się osobę mającą takie informacje o ich źródło, to zamiast o cenionych periodykach naukowych lub zwykłej konsultacji z lekarzem usłyszymy, że dana osoba przeczytała o tym na internetowym forum, w mniej lub bardziej rzetelnym serwisie internetowym lub usłyszała od znajomego.

Dyskusje o współczesnym ruchu antyszczepionkowym wypada chyba zacząć od kwestii tego, na ile prawdziwe są doniesienia o rzekomym związku pomiędzy szczepionkami a autyzmem.

Na chwilę obecną nie jest znana dokładna przyczyna tego, dlaczego niektórzy ludzie cierpią na autyzm. Podejrzewa się, że ma na to wpływ jeszcze nie wykryta wada genetyczna. Sugeruje się też, że mogą go powodować toksyny, takie jak rtęć, będące częścią składu wielu szczepionek. Jednak to, że nie jest znana przyczyna autyzmu nie oznacza, że nie można wykluczyć jakiegoś czynnika jako potencjalnego źródła choroby, dlatego z uwagi na olbrzymie kontrowersje, jakie do tej pory wywołuje ruch antyszczepionkowy, przeprowadzono liczne badania mające na celu potwierdzenie lub zaprzeczenie tym doniesieniom. Do tej pory żadne z nich nie potwierdziło tego związku.

Komentarze (13)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

KamilNaKaweNet
2014-07-25 00:12:11

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

Hmm jest to kwestia dosyć sporna, jeżeli chcecie przedyskutować ten temat z mamami z okolicy podczas wspólnego spaceru z pociechami umówcie się na spotkanie poprzez http://na-kawe.net/grupy/?s=klub+mam&gct=&gc=&gl=&groups_search_submit=Szukaj :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
obecna mama
2014-07-24 22:59:40

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

Moja córka również jest "ofiarą" poszczepiennego powikłania - świnka, odra, różyczka. W drugiej dobie po szczepieniu straciła przytomność, zrobiła się wiotka, musiałam wykonać wdechy ratunkowe. Zostałyśmy hospitalizowane i oficjalnie przypadek został uznany jako powikłanie poszczepienne. Nie polecam zatem. Przeżycie okropne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-07-24 16:09:21

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

W USA i Włoszech wypłacane są milionowe odszkodowania za autyzm poszczepienny? to chyba mówi samo za siebie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-07-24 15:52:59

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

Polecam przeczytac opinie niezaleznego fachowca a nie jakiejs pani .... https://vaccgenocide.wordpress.com/tag/astma/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mamaZuzi
2014-07-24 15:33:17

nie

Rodzice niedoedukowani w tej kwesti wogole. Za to leca jak bydlo do przychodni bo kolezanka zaszczepila 6w1 i na rota i kij wie co jeszcze, to nie moga byc gorsze i biora full pakiet. A potem placz i zgrzytanie zebami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mamaZuzi
2014-07-24 15:31:58

nie

Zalecam najpierw edukacje dla mam z zakresu szczepien, na co szczepia, czym szczepia i jakie moga byc tego powiklania. 90% rodzicow nie wie czym szczepia i na co!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-07-24 13:07:47

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

"Oczywiście nie jest wykluczone, że taki związek (pomiędzy szczepieniem dzieci a autyzmem) nie zostanie odkryty w przyszłości"... czyli mam ryzykować? Nie lubię rosyjskiej ruletki! Apeluję do wszystkich rodziców o otwarty umysł. Ja nie jestem członkiem ruchu antyszczepionkowego, jestem świadomym rodzicem, który w tych strasznych czasach chce dobrze dla swojego dziecka! SuperMamy.pl > Doktor > Szczepienia ochronne - TAK czy NIE? Szczepienia ochronne - TAK czy NI ... E? wczoraj, 23 Lipca 2014 Tagi: Szczepienia ochronne, Szczepienia powikłania, Odczyny poszczepienne, Szczepić tak czy nie, Poprzednia strona Strona 2 z 6 Słów kilka o ruchu antyszczepionkowym i jego wpływie na decyzje rodziców o szczepieniu dzieci. "Oczywiście nie jest wykluczone, że taki związek (pomiędzy szczepieniem dzieci a autyzmem) nie zostanie odkryty w przyszłości"... czyli mam ryzykować? Nie lubię rosyjskiej ruletki! Apeluję o otwarty umysł! Nie jestem członkiem Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama3
2014-07-24 10:32:05

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

Nie znam ruchow antyszczepionkowych. To medialna nazwa chwytliwa jak widac. Szzepionka DTP wywolala u mojego dziecka reakcje przypominjaca padaczke niemowleca. Przypadek? Nie. Badania genetyczne zrobilismy pokrywajac z wlasnej kieszeni by miec pewnosc. Szczepienia nie da dla wszystkich jak widac. Jesli ktos znalazl sie w podobnej sytuacji jak my zaczyna szukac odpowiedzi : co sie stalo, z jakiego powodu...i szuka sie rodzicow dzieci u ktorych wystapilo cos podobnego. W tych czasach najszybsza me ... toda szukania jest internet. Notabene autorka tez publikuje w internecie wiec co? Powinnismy sie zastanowic czy wogole czytac a jesli juz to czy wierzyc. Zas to wiedza z jakiegos bloga. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Przyszla mama
2014-07-23 23:14:22

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

Hmmm... wybór powinien należeć do rodziców czy biorą na siebie odpowiedzialność szczepienia czy nie. Mnie osobiście zastanawia na czym zarabiają ludzie którzy propagują nie szczepienie? Bo to że koncerny farmaceutyczne zarabiają miliardy na szczepieniach to jest pewne i im zależy aby każde badanie wyszło na ich korzyść, czyli nigdy nie pojawi się żadne badanie mówiące o szkodliwości szczepionek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tatax3lub4;)
2014-07-24 00:49:04

Masz rację, wybór powinien być rodziców i masz rację o co chodzi tym co nie czerpią korzyści na nieszczepieniu a mało tego poświęcają wiele czasu by mówić innym rodzicom o rzeczach o których lekarze jakoś zapominają a takie śmieszne portaliki celowo milczą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tatax3
2014-07-23 23:08:57

re: Szczepienia ochronne - TAK czy NIE?

A co powiecie na 22 badania naukowe które mówią o tym że szczepienia mogą powodować autyzm. Zwłaszcza cały kalendarz w sumie. Ta mieszanina i ilość substancji które nie powinny trafić do małego bezbronnego ciałka dziecka?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz