Czym kobiety róznią się od mężczyzn? Zobacz zabawne obrazki!

Czy różnice płci nie istnieją? Czy to, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa, to stereotypy? Wydaje się, że nie! Różnimy się, i to całkiem serio!

Yang Liu Design

Powstała przepiękna książeczka „Man meets Woman” autorstwa Yang Liu. Książeczkę inaczej czytają mężczyźni a inaczej kobiety. Zaskakujące? Mężczyźni śmieją się z kobiet i odwrotnie. Zobacz ilustracje i napisz w komentarzu, czy Twoim zdaniem Yang Liu trafnie zobrazowała popularne różnice?

Yang Liu – autorka

Urodziła się w Pekinie, a mieszka i pracuje w Berlinie. Yang Liu przyznaje, że jako kobieta i matka ciągle spotyka się z dowodami na to, że kobiety i mężczyźni bardzo różnią się miedzy sobą nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim różnice widać w postrzeganiu świata, siebie nawzajem i swoich rodzin. Tak, to prawda, mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. To dwa osobne i obce dla siebie światy. Yang Liu zebrała najpopularniejsze różnice i zaprezentowała je za pomocą prostych ikonek.

Taka sama sytuacja, dwa punkty widzenia

Te same sytuacje dotyczą kobiet i mężczyzn. Przeglądamy się w lustrze, chorujemy, robimy pranie, zajmujemy się domem, opiekujemy się dzieckiem. Ale inaczej o tym myślimy. Co myśli typowy mężczyzna z brzuszkiem, kiedy widzi swoje odbicie w lustrze? – „Jestem szczupły i przystojny”. A co myśli przecięta kobieta? –  „Jestem za gruba!”.

Jak chorują mężczyźni, a jak kobiety? – „W końcu mam czas, żeby spokojnie wypić sobie ciepłą herbatę, pooglądać telewizję, poczytać książkę lub przeglądać internet” - myśli sobie kobieta. A jak się zachowuje mężczyzna, gdy jest chory? – „Muszę leżeć w łóżku, jestem cierpiący, jestem umierający…”. Uwielbiamy powiedzenie: "Facet nie choruje, on walczy o życie!".

Yang Liu ciekawie obrazuje miłość: dla mężczyzn seks jest najważniejszy, miłość jest gdzieś obok, zupełnie odwrotnie niż u kobiet, które przede wszystkim skupiają się na miłości. 

A jaka jest najlepsza broń kobiety? Oczywiście płacz. Meżczyzny - milczenie.

Yang Liu zachęca, aby od czasu do czasu popatrzeć na świat oczami tej drugiej osoby, przeciwnej płci. Czy Waszym zdaniem ilustracje Yang Liu obrazują prawdę, czy to tylko garść stereotypów?

Zobaczcie dalej pozostałe przezabawne grafiki Yang Liu >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kats
2015-12-04 18:32:35

re: CZYM KOBIETY RÓŻNIĄ SIĘ OD MĘŻCZYZN? (ZABAWNE OBRAZKI)

Strasznie stereotypowe i w większości przesadzone. Z wieloma się nie zgadzam, widocznie autorka obrazków ma kiepskie życie. Nie sądzę, że mężczyzna, który decyduje się z kobietą na dziecko, poświęca mu mniej czasu niż sobie, tak samo uważam w kwestii chociażby obrazka z seksem i serduszkami. Wątpię, żeby mężczyzna, który kocha kobietę, kocha ją za seks. Mogłabym skomentować tak większość tych obrazków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz