Seks powoduje dyskomfort i utrudnia współżycie?

Sprawdź, co może być przyczyną bólu lub pieczenia.

Gdy seks boli

Każda z nas dobrze wie, że podczas seksu powinno być miło i przyjemnie. Ból i dyskomfort zawsze powinny być dla ciebie sygnałem ostrzegawczym. Może się także pojawić pieczenie przy oddawaniu moczu lub podczas długiego siedzenia. Takich objawów nigdy nie bagatelizuj. Sprawdź, na kolejnych stronach co mogą sygnalizować takie objawy. Pamiętaj jednak, by koniecznie głosić się do ginekologa!

Grzybica pochwy

Zapalenie śluzówki pochwy wywołane przez drożdżaki może powodować ból w pochwie. Ból taki może nasilać się tuż przed miesiączką lub zaraz po seksie. Inne objawy to upławy o serowatej konsystencji, zaczerwienienie i obrzęk sromu i pochwy.

Chlamydioza

Chlamydioza to bakteryjna infekcja pochwy, objawia się bólem i pieczeniem pochwy podczas współżycia i przy oddawaniu moczu, mogą wystąpić dłuższe miesiączki i gorączka, a także wydzielina ropno-śluzowa. Możesz wykonać domowy test na obecność chlamydiozy, najlepiej jednak wykonać cytologię. Chlamydiozę leczy się antybiotykami. Nieleczona może doprowadzić nawet do niepłodności.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz