Konflikty w związku po urodzeniu dziecka

Narodziny dziecka zbliżają do siebie rodziców, ale nie brakuje momentów, kiedy po prostu się kłócimy. Dlaczego tak jest?

rodzinka

Gdy nie ma obiadu i inne drobiazgi

Mąż wraca do domu i pyta „Jest obiad?”, na co żona może powiedzieć lub sobie pomyśleć „Dobre pytanie, też bym coś zjadła”, tata zagląda do pokoju i widząc bałagan, pyta „Co tu się dzieje?”, żona odpowiada: „Dziś sprzątałam tu już dwa razy”, a widząc dziecko, mąż zapyta „Czemu on chodzi w brudnej koszulce”, żona odpowie „Przebierałam go już trzy razy”. Gdy nie ma obiadu i mężczyzna widzi puste garnki, mówi „Gdybym był w domu, to bym ugotował”, „No to już jesteś”, odpowie kobieta.

Czasem kłócimy się o codzienne, zwyczajne rzeczy. Mężczyzna chciałby wracać do uporządkowanego, czystego domu, w którym pachnie ciepłym obiadem, a żona chciałaby, żeby mąż powitał ją pocałunkiem i zapytał, co u niej słychać, a nie od razu pytał o obiad, jakby to był jej jedyny obowiązek. Mężczyźni często są przekonani, że kiedy kobieta zostaje w domu, to jest jej łatwiej, czasem nie rozumieją, ile energii kosztuje opieka nad niemowlakiem, że bywają bardzo ciężkie dni, gdy malec jest chory i marudny, gdy ząbkuje, wymaga częstego przytulania, kołysania, noszenia na rękach, nieustannego towarzyszenia w zabawie. Bałagan czy obiad zwyczajnie odchodzą na dalszy plan.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Natalia
2015-10-25 17:06:55

re: Konflikty w związku po urodzeniu dziecka

Jeśli w związku się nie układa to warto skorzystać z obiektywnej i fachowej pomocy specjalisty, który pomoże inaczej podejść do danej sytuacji. Osobiście skorzystałam z takiej porady i w moim związku układa się znacznie lepiej, niż było wcześniej. Polecam świetnych specjalistów w klinice PsychoMedic w Warszawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karolcia
2015-04-23 20:59:23

re: Konflikty w związku po urodzeniu dziecka

Patrycja,dobrze wiem jak sie z tym czujesz,bo u mnie w zwiazku jest identyczna sytuacja.Moja corka ma 2,5 roku i przez caly ten okres jest tak samo i ciagle wyrzuty ,ze w koncu mam isc do pracy,bo nic nie robie tylko siedze w domu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
patrycja
2015-04-23 19:45:26

re: Konflikty w związku po urodzeniu dziecka

u mnie to wygląda tak . narzeczony przychodzi z pracy myje się, je obiad ubiera się i wychodzi .. :( wraca ok22 23 . woli spędzać czas z kolegami:(trudno.kiedyś sie zdziwi jak zasatnie puste mieszkanie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz