Co zrobić by seks był fantastyczny? To prostsze niż mogłoby się wydawać!

Do ciekawego wniosku doszła Nicole Prause, badająca seksualne zachowania ludzi.

seks

Wystarczy słuchać swojego partnera. Jak twierdzi badaczka, zamiast studiować poradniki dotyczące życia seksualnego, warto skupić się po prostu na osobie, z która dzieli się ten obszar życia.

W 2012 roku przeprowadzono anonimową ankietę wśród studentek, w ten sposób przebadano 6000 kobiet. Jak się okazuje przyjemność z seksu (i orgazmu) wzrastała proporcjonalnie do liczby stosunków od pierwszego razu ze swoim partnerem. Jak płynie z tego wniosek? Najważniejsza jest komunikacja, pary wydają się cieszyć bardziej z seksu, gdy uczą się w tym obszarze wzajemnie od siebie. Jak zaznacza Prause nie chodzi tylko o język ciała, ale najzwyczajniej o szczerą rozmowę.

"Jeśli lubisz coś, co w danej chwili robi partner, powiedz: "Lubię to". Używaj swoich słów. Jeśli możesz być bardziej konkretny odnośnie do rzeczy, które lubisz, wal śmiało. (...) Ale rewelacje typu duszenie liną mogą być trochę niebezpieczne. Może z tym nie zaczynaj, powiedz o tym przy okazji. Zacznij od czegoś, co pozwoli zbudować zaufanie" - twierdzi Prause na łamach "Science of Us".

Dlatego wato dać sobie czas, zacząć mówić i słuchać.

db

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-01-22 16:21:02

Ok

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
łoo Jezu..
2017-01-09 17:21:44

Odkryła Amerykę..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Darianna
2017-01-09 15:45:03

Duszenie liną haha hehehe czemu pani ududila męża ? Bo on to lubial hehe ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-01-16 20:34:25

lubiał...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz