Dlaczego dzieci kochają czekoladę?

Dla niej dzieci są gotowe zrobić naprawdę wiele. Zastanawiałaś się, na czym polega jej fenomen.

dziecko a czekolada

Domowa czekolada

W internecie można znaleźć wiele ciekawych przepisów na domową czekoladę. Dlaczego warto się na nią skusić? Ponieważ sami mamy kontrolę nad tym, co dodajemy i w jakiej ilości. Na przykład cukier możemy zupełnie wyeliminować lub zamiast niego użyć miodu. Można wykonać czekoladę, w której kakao z olejem (np. kokosowym i klarowanym masłem)stanowi wypełniacz między dużą ilością owoców (np. świeżych borówek amerykańskich, które w smaku są słodsze niż nasz jagody). Kolejny przykład domowej czekolady, to czekolada bez mleka, kakao i cukru (dla rodziców, którzy nie chcą podawać tych produktów dzieciom).

Potrzebne są: klarowane masło, karob (inna nazwa to chlebek świętojański, sproszkowany wygląda jak kakao i jest bardzo wartościowy), daktyle bez pestek (zastąpią cukier)  i kasza jaglana oraz odrobina wanilii. Składniki miksuje się na gładką masę. Można też przygotować różne bloki czekoladowe z mlekiem w proszku, który same zajadałyśmy w dzieciństwie.

Czy podawanie dzieciom czekolady to dobry pomysł? W rozsądnych ilościach, tak!

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kamila
2017-02-02 11:22:13

C z tego że dzieci czekoladę kochają, u mnie jej nie ma odkąd syn dostał zaparć, podaję dicopeg junior i wykluczyłam z diety słodycze, ryż, marchew gotowaną

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz