23 maj 2017

5 praktycznych porad na wiosenne spacery

Dobre obuwie to podstawa

Wydawać by się mogło, że spacer to jedna z tych aktywności, do których nie trzeba się szczególnie przygotowywać. W końcu nie jest on niczym wymagającym, ot lekka przechadzka, bez narzuconego tempa i konkretnego dystansu do wypracowania. Owszem, ale nie oznacza to, że do takiej aktywności nie trzeba się przygotowywać – wręcz przeciwnie! Jeśli się przygotujesz, unikniesz wielu nieprzyjemnych zdarzeń.

Na początek kwestia obuwia. Zdecydowanie najwygodniejsze, zwłaszcza w przypadku dłuższych spacerów, jest obuwie sportowe – dobrze wyprofilowane, nie za duże i nie za małe, pozwalające stopie oddychać. Jeśli źle dobierzesz buty, możesz doznać bolesnych otarć i pęcherzy. Choć nie są groźne, znacznie utrudnią codzienne funkcjonowanie.

 

Jak cebulka…

Wiosna dość jednoznacznie kojarzy się nam wszystkim z cudowną aurą, ale z tym bywa różnie. Ubiór na cebulkę to strzał w dziesiątkę – koszulka z krótkim rękawem, na to wygodna bluza lub sweter, a na koniec lekka kurtka przeciwdeszczowa. Jeżeli nie posiadasz takiej kurtki, zaopatrz się w najzwyklejszą pelerynę przeciwdeszczową, którą kupisz za parę złotych. Po zwinięciu zajmuje tak niewiele miejsca i jest tak lekka, że nawet nie odczujesz, że niesiesz ją w plecaku czy torebce, a zaoszczędzi Ci sporo problemów, jeśli lunie wiosenny deszcz.

 

Zawsze sprawdzaj prognozę pogody!

Przelotne deszcze są wiosną zupełnie naturalne, mogą przydarzyć się zawsze i wszędzie. Wspomniana peleryna przeciwdeszczowa w zupełności wystarczy, aby ustrzec się przed ich skutkami, więc nie są one przeciwwskazaniem do spaceru. Gorzej z burzą, która jest zjawiskiem na tyle niebezpiecznym, iż nie można jej bagatelizować. Zawsze przed wyjściem sprawdzaj prognozę pogody, a w szczególności wszelkiego rodzaju ostrzeżenia pogodowe. Istnieje wiele stron, które dysponują dość dokładnymi danymi z tego zakresu. Możesz na nich sprawdzić np. to, czy w okolicy jest burza, gdzie było ostatnie wyładowanie atmosferyczne.

 

Gdy głód zajrzy w oczy…

Długie spacery na łonie natury naprawdę pobudzają apetyt, nie zawsze zaś gdzieś pod ręką jest sklep czy restauracja. Kiedy czujesz, że tracisz energię, najlepszym remedium jest szybka, słodka przekąska, jak np. zupełnie nowa Nutella B-ready! W środku chrupiącego wafelka znajdziesz oryginalną Nutellę wymieszaną z pysznymi chrupkami zbożowymi. Z racji tego, że wafelek nie jest oblany czekoladą, to wyjątkowo praktyczna, „niebrudząca” propozycja na zaspokojenie głodu. Nowa Nutella występuje w dwupaku oraz w sześciopaku, a każdy wafelek jest pakowany oddzielnie.

 

Skuteczne nawodnienie

O kwestii nawadniania organizmu mówi się dużo przede wszystkim w odniesieniu do intensywnych treningów oraz wędrówek podczas letnich upałów. Jest to jednak rzecz równie ważna w przypadku każdego innego wyjścia, w tym wiosennego spaceru. Zdecydowanie najlepsze nawodnienie i szybkie zaspokojenie pragnienia zagwarantuje Ci zwykła woda. Unikaj słodzonych i gazowanych napojów, które nie mają dobrego wpływu na zdrowie.

 

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz