17 kwi 2014

A gdybym została mamą wcześniej?

baby

Jakiś czas temu stwierdziłam na blogu (w tekście „Fajnie jest mieć więcej dzieci, ale…”), iż „żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na dziecko 3-4 lata temu. Otóż dzisiaj chcę zweryfikować moją teorię. Cieszę się bardzo, że zostałam mamą w wieku 27 lat. Dla mnie to był właśnie TEN CZAS i TO MIEJSCE.

Dzięki temu, że nie zostałam mamą wcześniej poznałam uroki „studiowania”;), miałam czas na spotkania ze znajomymi, wyjazdy, szalałam, bawiłam się, chodziłam po knajpkach i kinach. Byłam beztroska i - co tu dużo mówić - mogłam nieco egoistycznie dbać tylko o siebie. Spałam długo, spełniałam swoje zachcianki… I teraz myślę, że tego właśnie było mi trzeba.

Co więcej, byłam parą z moim mężusiem już 7 długich lat. Przeszliśmy już wszystkie etapy zakochania: od pożądania, przez zakochanie, do przywiązania (ale nie mówię, że pierwszy lub drugi odszedł w siną dal ;) !). Dziecko było tym, czego pragnęliśmy już oboje. Znaliśmy się bardzo dobrze, wiedzieliśmy, że możemy na siebie liczyć. Czy byłabym taką samą mamą, gdybym została nią kilka lat temu? Może tak. Nie ma przecież recepty na to, kiedy jest TEN CZAS. A może myślałabym teraz o tym, jak wyrwać się choć na trochę z domu? Którym dziadkom podrzucić w sobotę malucha?

Dzięki temu, że zostałam mamą później, teraz nie jest mi szkoda, że nie spotykam się co tydzień ze znajomymi, że wieczory spędzam spokojnie w zaciszu domowym (a jeszcze 3-4 lata temu nie usiedziałabym w domu), że nie byłam w tym czy innym miejscu, a ostatni weekend spędziłam w domu. Nigdzie mnie nie ciągnie. A gdzie i po co miałabym iść/jechać? Bez moich chłopaków, w życiu! Choć oczywiście jakiś babski wieczorek co jakiś czas jest jak najbardziej wskazany ;).

Dziecko zmienia życie ogromnie. Tak, z dzieckiem można wyjeżdżać, żyć aktywnie, ale z nim i tak wszystko się zmienia. Świetnie, jeśli na te zmiany człowiek jest gotowy. Ba! Najlepiej oczywiście, gdy ich po prostu pragnie…

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz