01 kwi 2014

Ach, te książeczki…

z

Skończyliśmy etap, kiedy książeczki były tylko gryzakami. Im grubsze strony, tym dawały więcej przyjemności i ulgi dla dziąsełek. Taaak… Gumowe były świetne do zabawy w kąpieli, a na tekturowych Leoś mógł z dziką rozkoszą poostrzyć ząbki. Koniec bezczeszczenia słowa pisanego! Nasze dziecko zaczęło doceniać literaturę. Ba! Czerpie teraz z książek satysfakcję intelektualną ;). I to wcale nie Prima Aprillis ;).

Od pewnego czasu, kiedy sadzam go na kolanach i otwieram przed nim książeczkę, to Leoś w skupieniu słucha opowieści i z uwagą obserwuje, jak pokazuję ich poszczególnych bohaterów. Moduluję głos, wcielam się w różne postacie, raz jestem panią, raz panem, innym razem chorym kotkiem, a za chwilę chrumkam jak świnka ;). Jednym słowem… uaktywniam wszystkie zdolności aktorskie, jakie posiadam. Syn docenia starania matki.

Do tej pory najlepsze były książeczki ze zwierzątkami w rolach głównych. Począwszy od Pieska, który poznaje życie na wsi, aż po bardziej rozbudowane opowieści typu Chory Kotek. Ku uciesze dumnych rodziców, nasz pierworodny włącza się aktywnie do czytanej opowieści i sam wskazuje paluszkiem zwierzątka. Pokazywanie  kotka, pieska, krówki i świnki ma już opanowane do perfekcji. Mały zuch.

Poza tym intryguje go pewien pan doktor i jego wąsy. Wąsy to jest coś. To pewnie dlatego, że jeden z jego dziadków ma właśnie wąsy. Dziadzio jest jedynym wąsatym mężczyzną w rodzinie (wychodzi na to, że wąsy to relikt). Kiedy jest na rękach u dziadka, to z uwagą je kontempluje i co jakiś czas ze zdumieniem przegarnia je paluszkiem. Hmmm…  Wąsy wyraźnie fascynują naszego małego Leona. Również te w książeczkach :).

Kilka dni temu Leoś dostał w spadku serię książeczek „Mały chłopiec” (Kaziu, dziękujemy!). Są to pięknie wydane książeczki - o wozie strażackim, samolocie, radiowozie, autobusie… O tym wszystkim, czym fascynuje się każdy mężczyzna - duży czy mały.

Widzę ten błysk w oku Leosia, kiedy przewracamy kolejne karty i pokazuję mu kolejne pojazdy. Iskrzy, zdecydowanie iskrzy pomiędzy Leosiem a tymi książeczkami.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz