07 lut 2014

Boisz się porodu? Niepotrzebnie! Nawet lalka Barbie dała radę

Barbie

O życiu laki Barbie wiemy sporo. Znamy jej partnera, wybory zawodowe, wiemy jak ma w mieszkaniu i jakim jeździ samochodem. Ma również dzieci. Kilkoro.

Fotografka Katie Hicks, która zazwyczaj wykonuje fotoreportaże z prawdziwych porodów, postanowiła nas wtajemniczyć w tę, jakże intymną, chwilę życia ikony naszego dzieciństwa.

Ta znienawidzona przez feministki plastikowa księżniczka, za szczupła w talii, ze zbyt dużym biustem, nieproporcjonalnie długimi nogami i perfekcyjnym życiem, jak się okazuje, miała również idealny poród. Nienaturalnie estetyczny, w domu, w sprzyjającej aurze. Za rękę trzymała ją córeczka, mogła liczyć na wsparcie męża i profesjonalną pomoc położnej. Nic dziwnego, że cały czas się uśmiechała.

Autorka zdjęć twierdzi natomiast, że chciała pokazać innym, jak naturalnym procesem jest poród, jak istotne jest wsparcie męża i położnej, że dobrym rozwiązaniem jest poród w domu. "Moje fotografie są po prostu o życiu" - powiedziała. Stwierdziła, że uwielbia fotografować rzeczy w taki sposób, jak je czuje, czasem z innej perspektywy. Uważa, że poród to najbardziej niesamowita rzecz na świecie i kocha fotografować porody na różne sposoby, bo nigdy nie znajdzie wystarczających słów, by opisać piękno tego zjawiska.

Co Wy na to? Czy ta sesja ma coś nam pokazać, udowodnić, dać do myślenia? A może po prostu tylko podkreślić piękno chwili, jaką jest przyjście na świat dziecka?

Obejrzyj galerię.

als

 

 

 

 

Inne w tej kategorii:

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ananas
2014-02-08 15:35:45

re: Boisz się porodu? Niepotrzebnie! Nawet lalka Barbie dała radę.

Hahahahah :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MAŃKA
2014-02-07 16:56:38

re: Boisz się porodu? Niepotrzebnie! Nawet lalka Barbie dała radę.

LUDZIE TO MAJA POMYSŁY :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
2014-02-07 16:41:09

re: Boisz się porodu? Niepotrzebnie! Nawet lalka Barbie dała radę.

Seriously?! :|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz