29 sty 2015

Co robicie, gdy dziecko śpi?

dziecko śpi

Gdy byłam w ciąży wszyscy mi mówili: „Wyśpij się na zapas”. Później, gdy na świecie powitaliśmy naszego Maluszka, słyszałam często zdanie: „Śpij, gdy dziecko śpi”. Byłam naprawdę sumienną uczennicą, słuchałam pilnie i robiłam tak jak radzili ;-).

Po narodzinach Leosia przez pierwsze dwa miesiące spałam w ciągu dnia zawsze wtedy, gdy on ucinał sobie drzemki. Piękne czasy! Potrafiliśmy tak drzemać dwa-trzy razy w ciągu dnia. Było świetnie :).

Dzięki temu niestraszne mi były nocne pobudki. Niestety jak wszystko co dobre, również i ten cudowny okres szybko się skończył. Czy Wy też pozwoliłyście sobie na taki leniwe dni na początku macierzyństwa?

Leon rósł, coraz mniej spał, a prac domowych przybywało. Siłą rzeczy musiałam zrezygnować z drzemek… Teraz wspominam tamte pierwsze chwile z nostalgią i niedowierzaniem. Niewiarygodne, że naprawdę mogłam sobie na nie pozwolić! Teraz codzienną drzemkę Leosia w ciągu dnia staram się wykorzystać na prace domowe – sprzątanie albo gotowanie. Staram się wykonywać je wtedy, gdy on śpi. Szkoda mi cennego wspólnego czasu. Czasami jednak pozwalam sobie spożytkować ten czas jedynie na moje przyjemności ;-) Wtedy…

…kładę się na sofie, gapię w sufit, rozkoszuję ciszą i nicnierobieniem,

…włączam VOD na komputerze,

…gadam przez telefon,

…wklepuję różne specyfiki w moje ciało,

…siadam obok Synka i patrzę jak oddycha, podziwiam jego piękno, całuję go delikatnie po czółku,

…czasem kładę obok niego i przeglądam jego setki zdjęć, które mam na telefonie. 

Inne w tej kategorii:

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Podpis...viola
2015-01-29 21:31:31

re: Co robicie, gdy dziecko śpi?

Jajbym czytała o naa o mnie i moim cudzie Prawie 6miesiecxnym Oskarze..ale dokładnie tekst jest w 10000.% o nas o naszym życiu naszych rytuałach i formie spędzania czasu wolnego. ..wszystko identyko:) włącznie z wpatrywaniem i calowaniem...rozmowami przez tel.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
iwi
2015-01-29 15:14:29

re: Co robicie, gdy dziecko śpi?

ja też przez pierwsz trzy miesiące życia mojej córki spałam popołudniu razem z nią.. byłam po cesarce i musiałam zregenerować organizm.. teraz jak ma juz 8 miesięcy nie śpię z nią tylko tak jak mama Leosia wykorzystuje czas na obowiązki domowe lub czas dla siebie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz