07 mar 2015

Czego każdy ojciec powinien nauczyć syna?

tata i syn

Mama i tata stanowią dla dzieci wzór do naśladowania. To oni przygotowują je do samodzielnego życia, potem wyprowadzają z domu i otwierają przed nimi szeroko świat. Ojciec jest swego rodzaju „mistrzem”, z jednej strony kształtuje osobowość dziecka, a z drugiej uczy sztuki życia. Wiem, że wpływam na wrażliwość, uczciwość, osobowość mojego synka. Wiem też, że przede mną równie ważne zadanie przekazania synowi pewnych umiejętności, które każdy mężczyzna powinien umieć ;-). Często mówi się teraz o kryzysie męskości. No cóż, niestety ojców w domu po prostu nie ma - pracują ciężko za granicą, łapią dwa etaty, albo „nie są gotowi” na poświęcenie.

Drodzy tatusiowie, uczmy naszych synów zachowania się jak dżentelmeni. Uczmy szacunku dla kobiet, szarmanckości (przepuszczajmy w drzwiach, nieśmy ciężkie torby etc.). Jak najłatwiej przekazać naszemu synowi te wartości? W naturalny sposób robimy to wtedy, gdy związek z jego matką jest zdrowy, poukładany. Gdy nawzajem się kochamy i, co wcale nie jest takie oczywiste, potrafimy okazywać sobie uczucia. Gdy wspieramy się, nie ośmieszamy. Wzorcem odniesienia dla syna jest również to, w jaki sposób traktujemy swoją matkę i inne kobiety.

No właśnie, a jeśli mowa już o babci, to ojciec powinien uczyć również szacunku dla osób starszych, słabszych.

Słowo „kocham” nie pada z męskich ust tylko w filmach, a w prawdziwym życiu nie jest domeną kobiet.

Łzy, to sposób na ujście uczuć, na które facet może sobie czasem pozwolić. Każdy tata musi nauczyć swojego syna aktywności fizycznej? Bo jak nie on, to kto? Dopiero trener w szkole podstawowej? Wspólna gra w piłkę jest lepsza niż wspólne wcinanie chipsów.

Każdy ojciec musi nauczyć swojego syna:

- że do prac domowych nie zawsze jest potrzebny Pan Mietek – złota rączka. Każdy facet jest w stanie podłączyć kontakt, wymienić żarówkę, przepchać odpływ w zlewie czy pod prysznicem. W każdym domu facet powinien mieć swoją skrzynkę ze śrubkami, gwoździami, wkrętarką i młotkiem… i umieć używać tych narzędzi;

- gotować! Nie bierz tego Kochana osobiście, ale jednak mężczyźni są lepszymi kucharzami ;-)

- zmieniać oponę w samochodzie, a także co jest czym pod maską samochodu;

- mieć własne zdanie!

Obejrzyjcie DALEJ rozbrajającą galerię zdjęć pt. "Ojcowie i synowie". Zdjęcia są boskie!

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz