10 lip 2018

A Ty, czego najbardziej nie lubisz spośród domowych obowiązków?

kobieta sprząta

Nigdy nie byłam najlepsza w obowiązkach Pani Domu. Mama zawsze znalazła dodatkowy kłębek kurzu po moim sprzątaniu, na oknie po męczarniach dostrzegałam za każdym razem smugi, a już najgorsza byłam w prasowaniu. Mam na swoim koncie wielką dziurę w białej bluzce na zakończenie roku szkolnego i przypalone delikatne elementy ubrań. I chociaż prasowałam koszule Taty czy obrus na gwiazdkę w rodzinnym domu jako mała dziewczynka, to ciężko było mi przestawić się do roli “pani domu” i do przejęcia na swoje barki znielubianej przeze mnie czynności jaką jest prasowanie.

Jeszcze niedawno miałam też wielki problem z samym zebraniem się do tego, kiedy ciągle słuchałam od koleżanek, że prasowanie przy dzieciach to… prawie jak relaks. Wszystkie jak jeden mąż powtarzały, że wolą to od zmywania naczyń czy gotowania. Może byłam inna, a może zwyczajnie nikt mi jeszcze do tej pory nie pokazał, że można to polubić, kiedy jest to szybkie, łatwe i przyjemne.

Kiedy więc dostałam do testów generator pary od marki Tefal Pro Express Ultimate Care, stwierdziłam, że dam prasowaniu jeszcze jedną szansę. Pierwsze wrażenie jednak podkopało moje nadzieje. W mojej głowie pojawiło się jedna myśl: dlaczego to urządzenie jest takie duże? I jak się za to zabrać? A wiadomo, że im więcej technologii, tym człowiek może się szybciej zgubić.

3 dni po otrzymaniu paczki, postanowiłam jednak się przemóc, widząc rosnącą stertę prania, która ulokowała się w sypialni. Po przeczytaniu ulotki stwierdziłam, że to nie jest tak trudne, na jakie wygląda i przygotowałam sobie królestwo prasowania, a dziecko wysłałam z tatą na dwór. Dajcie mi godzinę! - krzyknęłam na odchodne. Wystarczyło tak naprawdę nalać wody do zbiornika, podłączyć do gniazdka i poczekać, aż lampka przestanie migać. Producent zwraca uwagę na jedną ważną rzecz, jaką jest wlewanie czystej wody z kranu, ewentualnie wymieszaną z destylowaną, aby nie musieć za chwilę walczyć z kamieniem w generatorze. A gdy już kamień się zdarzy, to wystarczy wyjąć szufladkę Calc Collector, która pozwoli łatwo usunąć kamień z urządzenia. Tefal wykorzystał też w tym generatorze technologię Durilium AirGlide Autoclean, która zapewnia znakomity ślizg po tkaninie dzięki odpornej na zarysowania stopie.

Kiedy poprasowałam rzeczy małego człowieka, okazało się, że zostało mi jeszcze więcej niż pół godziny! Korzystając z wolności, wyciągnęłam jeszcze białe koszule, które pamiętają moje czasy “przed dzieckiem” i których nigdy nie udawało mi się do końca rozprasować. Potrzebujecie dowodu? Zobaczcie poniżej przed i po. Udało się to dzięki bardzo wysokiemu ciśnieniu (nawet 7,8 barów) oraz uderzeniu pary 550 g/min, które wspólnie pomagają w rozprasowaniu najtrudniejszych i najbardziej uporczywych zagnieceń. Słowem: prasowanie koszul i obrusów to teraz pestka!

W szale radosnego zapomnienia udało mi się też przygotować na tydzień koszule dla męża do pracy. Ostatnią wprawdzie prasowałam już z czekającym Maluchem w drzwiach, no ale liczy się efekt! Tydzień później zrobiłam podobny eksperyment ze swoim starym żelazkiem, które momentami nieco za mocno pluło wodą przy użyciu pary. Miało też sporo mniej mocy, a to sprawiło, że czas prasowania podobnej ilości ubrań wydłużył się mniej więcej o drugie tyle.

Podsumowując, generator pary to genialna rzecz! Moim narzędziem testów był model Pro Express Ultimate Care GV9570 od marki Tefal z 4 poziomami prasowania: eco, delikatny, normalny i max. Wystarczy dobrać poziom do prasowanych ubrań i docisnąć guzik, który uruchamia parę. W 3 minuty wyprasujesz męską koszulę, 15 bodziaków w 10 minut a sukienkę plisowaną w jakieś 5. Minusy? Stacja zajmuje sporo miejsca, chwilowo szukam jej stałego kąta w domu. Przy okazji duża ilość pary sprawiła, że po godzinnym prasowaniu czułam się jakbym wyszła z sauny. Przyznam jednak, że prasowanie z generatorem pary to masa frajdy w połączeniu z prostą, lekką pracą, która jest jednak powtarzającym się rytuałem w każdym domu. Szczególnie z małym człowiekiem. Jak już zacznę nałogowo prasować, to może podzielę się z Wami tipami? Chcecie?

 

AK

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz