01 lis 2014

Dziś wspominam

wspominam

Jutro Zaduszki, jak zawsze spotkamy się całą rodziną przy grobie naszego Dziadka. Mojego ukochanego Dziadka. Taty mojej Mamy. Pożegnaliśmy go kilka lat temu. To w moim życiu pierwsze, tak bliskie doświadczenie śmierci, takie, które pamiętam, które bolało. Jedyna ukochana osoba z rodziny, którą dotychczas musiałam pożegnać.

Chociaż pamiętam o nim zawsze, to dzisiaj jest taki dzień, gdy jest szczególnie obecny w moich myślach. Był człowiekiem honorowym, uczciwym, takim „starej daty”, z którym z przyjemnością spędzało się czas. Dziadkiem był na medal. Uwielbiałam słuchać opowieści o jego dzieciństwie i młodości, o czasach wojny i okupacji. Był świetnym gawędziarzem. Potrafił wszystko naprawić i zrobić coś z niczego.

Gdy byliśmy mali, zabierał nas na ryby, mimo tego, że tupaliśmy, krzyczeliśmy i ryby nie chciały wtedy brać. W wakacje był tym, który codziennie szedł ze swoimi wnuczkami nad rzekę. Mam wiele wspaniałych wspomnień z nich związanych. Jest mi przykro, ze nie poznał naszego synka.

Chciałam, żeby nasz Leon nosił jego imię. W końcu P. wygrał, bo niby takie imię nie pasowało do nazwiska, bo mały miałby inicjały SS, a poza tym to niech ma swoje własne imię, a nie po kimś.

Dzisiaj odwiedzamy groby, tych, którzy nas opuścili. Nie zapominajmy o tych, którzy są z nami. Jak powiedział ks. Jan Twardowski: Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-11-01 13:12:42

re: Dziś wspominam

Dzis mój poltoraroczny synek poraz pierwszy odwiedził cmentarz w ten szczególny dzien a mnie ogarnal zal ze stoi obok grobu swego pradziadka a mego najukochańszego dziadka po ktorym otrzymał imię ze nigdy nie dane im bylo sie poznać oby mój syn byl tak wspaniałym człowiekiem jak jego immiennik

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz