29 kwi 2014

Ee-ee…

baby

Kiedy jest dobry czas, aby uczyć dziecko korzystania z nocnika?

Sądziłam, że mamy jeszcze chwilę. Zaczęłam szperać na ten temat w Internecie i natknęłam się na poradnik Kingi Cherek „Odpieluchowanie bez przemocy, czyli 5 sekretów łagodnego pożegnania z pieluszkami”. Kinga Cherek jest zwolenniczką Idei Naturalnej Higieny Niemowląt. Dzięki pięciu sekretom – sekretowi współodczuwania, porozumienia, przewidywalności, cierpliwości i kreatywności - z powodzeniem uczyła swoje córki korzystania z nocnika już od czwartego – piątego miesiąca!

Stwierdziłam, że dłużej nie czekamy, zaczynamy!

Kupiliśmy nocnik z Myszką Miki, która jest obecnie ulubienicą Leona. Pierwszy sukces – radość na twarzy naszego dziecka na widok samego nocnika ;). Drugi sukces – rano. Brzuszek Leosia chodzi jak w zegarku. Gdy rano się obudzi, to mam około minuty, aby posadzić go na nocniczku ;). Trochę z nim stękam, tłumaczę przy tym, żeby zrobił ee-ee (jak on się wtedy ze mnie śmieje – ciekawe, co sobie myśli?). Za każdym razem się udaje. Ostatnio staram się również uważnie obserwować jego potrzeby w ciągu dnia i natychmiast na nie reagować. Mały mi to coraz bardziej ułatwia. Gdy chce załatwić jakąś potrzebę, to udaje się gdzieś na bok, wychodzi z pokoju, milknie i dosłownie cały nieruchomieje. Wiadomo wtedy na sto procent, że coś z tego będzie.

Większą batalię z pieluszkami stoczymy latem. Leon będzie biegał po podwórku w samych majteczkach i może łatwiej będzie go dzięki temu nauczyć wołania „si-si”.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

J.
2014-05-01 00:13:36

re: Ee-ee…

Moj synek skonczyl pare dni temu 9 miesiecy, przy tym wyglada i zachowuje sie jak roczny szkrab! Zastanawiam sie czy zaczac odstawiac pieluchy jak tylko zrobi sie troche cieplej czy dac mu jeszcze troche czas!? I jak to zrobic? Prosze o porade!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz