19 sty 2016

Instrukcja obsługi niemowlęcia

macierzyństwo

 

Nastawiałam się na to, że gdy wrócimy ze szpitala,

moja córka będzie spała, jadła, a jej okres czuwania to będzie czas na kąpiel, przewijanie i krótkie podziwianie maleństwa. Tak było właśnie w szpitalu. Tymczasem moje dziecko zupełnie mnie zaskoczyło. Przez pierwsze dni łudziłam się, że to może reakcja na nowe miejsce. Później martwiłam się, że nie może spać z innego powodu. W dodatku po dwóch tygodniach od porodu, moja córcia była tak żywym dzieciątkiem, że wszyscy, którzy nas odwiedzali, byli w głębokim szoku. Gdy przyjechała chrzestna Malutkiej, żeby trochę z nami posiedzieć, przez pierwsze dni nie mogła wyjść z podziwu, wielokrotnie powtarzała „Myślałam, że ona tylko je i śpi”!

Do dziś malutkiej zostało tak, że jest bardzo aktywna

Gdy nie śpi, macha nóżkami i rączkami, rozgląda się na wszystkie strony, grucha i śmieje się, po czym oczywiście dostaje czkawki  Na początku myślałam, że taka aktywność nie zwiastuje nic dobrego, że może Mała chce nam coś w ten sposób przekazać: ubranka, które mam na sobie, są niewygodne (przebierałam ją kilka razy), mam mokro w pieluszce (ileż to pampersów okazywało się suchych!) albo po prostu: nudzi mi się tutaj. Córka wędrowała więc z łóżeczka do wózka, z wózka na wielkie łóżko z Tatą. Pediatra jednak nas uspokoiła, kazała nam się wręcz cieszyć, bo dzięki temu Mała szybciej będzie się rozwijać. I rzeczywiście tak jest, bo bardzo szybko zaczęła sztywno trzymać główkę, leżenie na brzuszku, choć na początku tak nielubiane przez córkę, szybko zaczęło procentować podnoszeniem i trzymaniem ponad minutę główki.

Aktualnie jesteśmy na etapie: chcę już siadać, ale nie mogę się podnieść. Czasem Mała łapie nas za paluszki i pręży się z całych sił. Udaje jej się oderwać główkę od podłoża, ale na razie nic więcej. Spokojnie, mamy czas...

Magda 

Inne w tej kategorii:

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Karolina
2016-01-20 22:52:23

re: Instrukcja obsługi niemowlęcia

Jakie to znajome...:) moja córcia ma 4 miesiące i od poczatku jest tak aktywnym dzieckiem jak to tutaj opisane..:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anek
2016-01-20 20:27:16

re: Instrukcja obsługi niemowlęcia

Skąd ja to znam... :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz