16 lis 2013

Jej Wysokość Suszarka

Nigdy bym nie przypuszczała, jak ważną rolę odegra w moim życiu suszarka do włosów. Wcześniej nieszczególnie darzona przeze mnie sympatią, po narodzinach Leona ukazała swoje nowe oblicze. Właściwie można powiedzieć, że od momentu gdy nasz synek pojawił się na tym świecie przez długi czas była jednym z najważniejszych urządzeń AGD w naszym domu. I do tej pory jest niezastąpiona w wielu sytuacjach.

Gdy noszenie, bujanie i inne zabiegi nie pomagały, jej szum koił nawet największe żale czy boleści Leosia. Nie było takich łez, których suszarka by nie pokonała. Gdy mały zaczynał płakać – pstryk – włączaliśmy suszarkę i od razu uspokajał się i zasypiał. Suszarka nieraz ratowała nas, gdy naszego smyka bolał brzuszek. Ciepłe powietrze przynosiło natychmiast ulgę maluchowi. Suszarka swoje cudowne działanie zawdzięcza temu, że generuje niemal idealny „biały szum”. Co to takiego? To jednostajny dźwięk, który odwraca uwagę od innych, pochodzących z otoczenia. Dzięki temu pomaga się zrelaksować, a przede wszystkim usnąć najmłodszym. Podobno dźwięk włączonej suszarki przypomina maluszkowi odgłosy słyszane w brzuchy mamy.

Suszarka szybko ociepla powietrze przed kąpielą. Dopiero po kilku pierwszych dniach bycia razem odkryliśmy, że nasz synek płacze nie dlatego, że boi się kąpieli, lecz po prostu jest mu zimno w łazience. Akurat gdy my na początku maja zaczynaliśmy przygodę z kąpaniem, to na dworze było już ciepło, ale wieczorem w domu trzeba było chodzić w swetrze. Dla nas jest również niezastąpiona po kąpieli – rozgrzewamy ciepłym powietrzem maluszka zawiniętego w ręcznik.

Suszara okazała się bardzo pomocna przy przewijaniu naszego smyka. Gdy w mieszkaniu było trochę chłodniej, to ja zmieniałam pieluszkę, a mój luby ogrzewał ciepłym powietrzem Leosia. W innym przypadku synowskie klejnoty szybko marzły, a on lał swoją sikawką gdzie popadnie :-)

Bardziej kojąca niż smoczek, cieplejsza niż kocyk, najlepszy lek na ból brzuszka i najszybszy usypiacz... Dziękuję Michale Doliwo-Dobrowolski za ten zacny wynalazek!

PS Niedawno dowiedziałam się, że można kupić w Internecie płytę z „białym szumem” np. z odgłosem suszarki. Szkoda, że dopiero teraz. Suszarka jest świetną pomocą przy maluchu, ale niestety ciągnie prąd jak oszalała…

M.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Sylwia
2013-11-17 07:55:01

re: Jej Wysokość Suszarka

NIestety, odgłos suszarki odtwarzany z nagrania CD nie działa... Mojego dziecka nie dało się oszukać. Prawdopodobnie podczas pracy suszarka musi coś jeszcze emitować, czego nie ma przy samym nagraniu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
2013-11-17 13:13:01

Czyli uniknęliśmy rozczarowania... :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz