22 sty 2015

Kto by te nasze biedne dzieci ratował przed nami?

dziadkowie

Dziadzia! Baba! Ratuuuj! Z takimi słowami biegnie do dziadków nasz Synek, gdy: chcemy dać mu kolację, a on wcale nie ma na nią chęci, gdy proszę, żeby założył kapcie, gdy gonię go ze szczoteczką do zębów i w wielu podobnych sytuacjach. Wskakuje im na kolana, przytula, chowa głowę i śmieje się z okrzykiem „Ratuuj!” na ustach.

Moja koleżanka, której mama pomaga w opiece nad dziećmi, opowiadała mi ostatnio, jak to poprosiła swojego 2-letniego synka, aby poszedł już z nią do łazienki na wieczorną kąpiel. Maluch wybiegł z pokoju z wrzaskiem: - Baba! Mama bije! – pobiegł do salonu do Babci. Wierzył, że Babcia go obroni.

Kto by te nasze biedne dzieci ratował przed nami, gdyby nie Babcia i Dziadek? :)

Kto by dokarmiał ich słodyczami?

Uczył paciorka? ;-)

Opowiadał dzieje rodziny (Rany, jak ja uwielbiałam słuchać opowieści mojego Dziadka o jego młodości, o czasach okupacji)?

Pozwalał na wszystko?

No, kto? :)

Mówią, że wnuczki kocha się bardziej niż własne dzieci, że dziadkowie są od rozpieszczania. Nie ma co się dziwić. Jest więcej czasu niż w młodości. A po latach widzi się również własne rodzicielskie błędy, ma się już pewien dystans. Dlatego wnuczkom chce się już dać wszystko, co najlepsze. 

Pomiędzy nami a naszymi rodzicami i teściami skala relacji waha się od najserdeczniejszych przez ich zupełny brak, aż do negatywnych. Raz mówią, że chętnie pomogą w opiece nad wnuczkiem, za chwilę okazuje się, że nie mają już siły albo im się nie chce. Skrajne uczucia wobec nich mamy jednak tylko my, dzieci są jednoznaczne w swej ocenie. Babcia i Dziadek są zawsze super!

Warto zapomnieć o niesnaskach pomiędzy dorosłymi i dołożyć wszelkich starań, aby dać wnuczkom i dziadkom możliwość budowania więzi.

____________

Na następnych stronach możecie obejrzeć wymowne fotografie, które właśnie taką więź pięknie symbolizują.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz