17 paź 2013

Magiczne badanie USG...

Badanie USG ciąży jest pierwszym spotkaniem dumnych rodziców z potomkiem. Wreszcie można podejrzeć, co dzieje się w brzuszku. Nowoczesna technika 3D umożliwia bardzo dokładne obejrzenie maluszka. Z medycznego punktu widzenia wszystkie USG są ogromnie ważne, jednak to właśnie USG połówkowe budzi największe emocje i jest tym najbardziej wyczekiwanym przez przyszłych rodziców. Wszystkie mamy, które czytają moje słowa, wiedzą dlaczego :-) Wtedy właśnie lekarz może ocenić płeć dzidziusia. Zazwyczaj od tego momentu mały człowieczek przestaje być płci nijakiej, a staje się Zosią, Basią, Helenką, Tomeczkiem albo Piotrusiem.

Połówkowe USG robiliśmy kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy na 3D zobaczyliśmy malutkie rączki, stópki, bijące serduszko i buźkę naszego słodziaka. Niesamowite… podejrzeliśmy jak ssało w moim brzuchu kciuka! No dobrze, zdradzę już sekret - zobaczyliśmy też małego siusiaka ;-) Będziemy mieć SYNA. Po wyjściu ze szpitala od razu złapaliśmy za komórki, aby podzielić się z bliskimi radosną nowiną. Reakcje obu babć: - Lekarz na pewno się pomylił! Mamie mojego męża, to nawet się nie dziwię – urodziła trzech synów. Miała ogromną nadzieję, że będzie wnuczka. A tu klops! Kolejny chłopak. Jedynie mój tata od razu się ucieszył. Stwierdził, ze wreszcie jakiś kawaler. Za dużo tych kobit. Wreszcie będzie z kim grać w piłkę. Teraz – na szczęście – obie babcie i obaj dziadkowie szaleją za naszym synkiem.

Czy miałam przeczucie co do płci dziecka? W sumie tak. Od początku myśleliśmy o nim tylko ON. Nazywaliśmy go Juniorem. Mieliśmy pomysły tylko na imiona dla chłopca. Nie zdążyliśmy nawet wybrać żadnego imienia dla dziewczynki. Pewnie wpływ na to miał fakt, że mąż ma dwóch braci. Ja mam z kolei i brata i siostrę, czyli w sumie cztery do dwóch. Podśmiewaliśmy się, że przy takich statystykach nie ma szans na córkę. Coś mi się wydaje, że w naszym domu będę jedyną kobietą ;-) Jak na razie oprócz P. mam też kochanego syneczka.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz