20 sty 2015

Mamą trudno być

mama i dziecko

Jestem mamą tak niedługo, ale chwilami czuję się jak weteranka ;-).

Gdy patrzę na moje bezdzietne koleżanki, to myślę, że wiodą przysłowiowe życie jak w Madrycie. Słucham jak narzekają, że są takie zapracowane, że wracają do domu takie zmęczone i otwieram oczy ze zdumienia. Ciekawe, co będą mówić, gdy okaże się, że po przekroczeniu progu domu zaczyna się kolejny etat? Kiedy nie będą mogły pozwolić sobie, na to by rzucić się na łóżko i powiedzieć: „Nie mam siły, nic dziś nie robię”. Za drzwiami będzie stała zawsze mała istotka, która będzie tęsknić, czekać, ale z drugiej strony, którą na sam jej widok będzie się chciało zjeść ze szczęścia.

U nas ściągamy buty, rzucamy kurtki i dajemy się porwać do wspólnej zabawy. Często nawet nie ma czasu, żeby wstąpić do toalety (mogłoby się to spotkać z buntem i szlochami kochanego maluszka). Ale to jest ta milsza strona medalu. Trzeba jeszcze (nie wiadomo kiedy) ugotować obiadek dla malucha na następny dzień (to wersja minimum, bo przecież rodzice też lubią coś zjeść),  czasem polecieć do sklepu, aby uzupełnić braki w lodówce, ogarnąć z grubsza dom. Doba jest stanowczo za krótka na to wszystko.

Godzenie pracy zawodowej i macierzyństwa bardzo często odbywa się kosztem dbania o siebie - kosztem lśniących czerwonych paznokci, perfekcyjnej fryzury, zgrabnej sylwetki. A tak naprawdę to sprawy drugorzędne. Mam czasami wrażenie, że z tego powodu moje bezdzietne koleżanki patrzą na mnie jak na kosmitkę. Jedna zawsze z ciekawością i niedowierzaniem pyta mnie: „No, ale macie trochę czasu dla siebie? Żeby chociaż trochę poczytać książkę?”. Pewnie, że mogłabym poczytać sobie tę książkę po powrocie do domu, tylko jak czułoby się wtedy moje dziecko? To najbliżsi są najważniejsi.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (7)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

wika
2016-02-19 08:00:25

re: Mamą trudno być

Trzeba dbać niezależnie czy się urodziło dziecko czy nie,szczególnie dla męża,żeby widział w Tobie nie tylko matkę ,ale i piękną kobietę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimowo
2015-12-13 17:24:39

re: Mamą trudno być

"Gdy patrzę na moje bezdzietne koleżanki, to myślę, że wiodą przysłowiowe życie jak w Madrycie. Słucham jak narzekają, że są takie zapracowane, że wracają do domu takie zmęczone i otwieram oczy ze zdumienia. Ciekawe, co będą mówić, gdy okaże się, że po przekroczeniu progu domu zaczyna się kolejny etat?" Trochę się z tym nie zgodzę,zmęczonym można być nawet nie mając dzieci.A skąd wiesz co robią Twoje koleżanki? Może muszą się zajmować schorowanymi rodzica ... mi,ugotować ,posprzątać bo oni już nie dają rady? To się tak wydaje. Matki często zazdroszczą bezdzietnym to,że nie muszą się martwić czy dziecko nie zachoruje,nie musi czy ma posprzątane i ugotowane zanim mąż wróci z pracy , czy ma w co dziecko ubrać do przedszkola,nie musi wstawać w nocy i nie siedzi w pieluchach. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mynia
2015-01-30 21:30:34

re: Mamą trudno być

Pięknie przedstawiałaś całą prawdę o macierzyństwie, też nie raz rozmawiam z moimi bezdzietnymi koleżankami i jak mówię, że nasze Maleństwo śpi z nami to nie mogą się nadziwić, bo przecież jak mogłam wpuścić dziecko do małżeńskiego łóżka! A przecież mogłam, bo to przecież owoc naszej miłości leży pomiędzy nami! I choć chodzę nie dospana to wiem, że dziecku spało się dobrze i to jest najważniejsze!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
OlaSz
2015-01-20 22:11:44

re: Mamą trudno być

Pewnie, że trudno Ale ale spójrzmy w te oczęta Kochające, Ufające ten Nasz bezmiar miłości. I co z tego że pod łóżkiem piętrzą się "koty kurzu" ten uśmiech kiedy wracamy do domu. A paznokcie - kiedyś jeszcze będą piękne czerwone a teraz zdecydowanie wolę tymi dłonmi przytulać Małego szkraba. Bycie Mamą nie zawsze jest łatwe ale to i tak najwspanialsze co mnie w życiu spotkało. Pozd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-01-20 15:28:23

re: Mamą trudno być

Jestem matka I mam w d** pindrzenie sie przed lustrem gdy musze poswiecic na to czas dla dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
A.
2015-01-20 15:18:29

re: Mamą trudno być

Nie chcę być parszywa, ale można pogodzić bycie matką i dbanie o siebie. Jest całe mnóstwo takich kobiet, które oprócz tego pracują. A te, które chodzą zapuszczone i zaniedbane szukają tylko wymówek. A wszystko zależy od dobrej organizacji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-01-20 15:34:54

To jest świadomy wybór.Poprostu miłość

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz