06 lut 2016

Mamy nie biorą urlopu

mama

Znacie tę reklamę? „Mamy nie biorą urlopu, Mamy biorą…”. W miejscu wielokropka należy wstawić znaną prawie każdemu markę farmaceutyczną, lokowania produktu nie będzie. Właśnie, a może tak każdej Mamie ustawowo powinny przypadać dni wolne? Jest tylko jeden haczyk… Żadna Matka nie skorzystałaby z takiej możliwości.

Dopiero, gdy urodziła się moja córka, zdałam sobie sprawę, że to jest najważniejszy etat na całe życie. Co cechuje ten płatny bezgraniczną miłością dziecka zawód? Wielozadaniowość. Matka to: osobisty środek transportu, zmieniacz pieluch, okno na świat, karmiciel, prywatna maskotka do przytulania, pocieszacz, błazen poprawiający humor, nauczyciel, podawacz smoka, nakręcacz karuzeli, usypiacz ale także praczka, sprzątaczka, kucharka, świetny organizator przyjęć urodzinowych i małych imprez domowych. Matka wszystkie te usługi sprawuje w ramach firmy dwuosobowej, a jej współpracownikiem jest mężczyzna o pseudonimie: Tata. Gdyby nie On, Mama pewnie chodziłaby w powyciąganym dresie, w rozczochranych włosach z worami pod oczami, które ciągnęłyby się do ziemi. 

Żarty żartami, ale wychowanie dziecka to praca w zespole. Mój Mąż pracuje osiem godzin dziennie, ale gdy wraca do domu, zajmuje się córką lub obowiązkami domowymi, a także wstaje do niej w nocy. A ja nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej (w tym miejscu pokłony dla Mam, które samotnie wychowują swoje dzieci – silne z Was babki). Tworzymy drużynę, która musi bez względu na wszystko ściśle ze sobą współpracować, żeby instytucja o nazwie rodzina prawidłowo funkcjonowała. Tak więc, gdy oboje padamy z nóg, ja masuję mu plecy, a on mi stopy i wracamy do schematu: ja szykuję kąpiel, Ty po niej sprzątasz, ja karmię, Ty myjesz butelkę. A wiecie, co jest w tym wszystkim najlepsze? Że nie musimy tego mówić, to po prostu samo wychodzi. Dlatego gdy patrzę na swoją córeczkę i swojego męża, mam wrażenie, że złapałam Pana Boga za nogi.

Magda

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz