12 mar 2015

Muzyczne odkrycia

dziecko

Słuch muzyczny Leoś ma. Już od dawna potrafi „śpiewać” piosenki. Teksty ulubionych przebojów ma mniej więcej opanowane, z innych pamięta fragmenciki. Luki w tekstach, których nie zna, uzupełnia znanymi tylko sobie dziecięcymi wyrazami. No i co najważniejsze, całkiem dobrze opanował linie melodyczne. Trzyma tempo i rytm.

Od jego urodzenia zanudzaliśmy go dziecięcymi przebojami typu: „Wlazł kotek na płotek”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Pszczółka maja”, „Jesteśmy jagódki”. Leoś uwielbiał te piosenki, zresztą cały czas je lubi. Choć teraz woli już tylko je śpiewać, przestały być godne jego gibkich ruchów ;-). Prawdziwa energia wyzwala się w nim podczas słuchania „dorosłych piosenek”. Takiego odkrycia dokonał leosiowy Tata podczas swojego tygodniowego urlopu. Do gustu przypadły mu ściśle wyselekcjonowane gatunki muzyczne. Jaki ojciec, taki syn :).

Jakiś czas temu w naszym domu hitem numer jeden została Beata Kozidrak i utwór “Nie ma wody na pustyni”. Leon chodził chyba ze dwa tygodnie i nieustannie prosił: - Mama, puść „pustyni”! Nie wiem czy widziałyście oryginalny teledysk Bajmu? Nasz synek perfekcyjnie opanował styl tańca, który prezentują tam członkowie zespołu. Hm… jakby to określić… Dzikie, spontaniczne rzucanie się po podłodze, skakanie… po pustyni :).

Dla nas obojga niesamowitym, pozytywnym odkryciem jest to, ze Leon uwielbia słuchać klasyków rocka – wprost ubóstwia Led Zeppelin. Wieczorami chodzi za nami i prosi „Tata, puść kreski! Muzyka!” (kreskami nazywa wizualizację playera, która wyświetla się na monitorze ekranu). Jego ulubionym utworem jest „Misty Mountain hop”. Leon przeżywa tę muzykę do tego stopnia, że podskakuje z radości, gdy usłyszy tylko pierwsze dźwięki. Nasz maluch gra gitarowe solówki wraz z Erickiem Claptonem, macha swoimi loczkami w rytm „So much to stay” Dave Mathews Band i podskakuje przy „Mój jest ten kawałek podłogi” Lecha Janerki.

- Będą z niego ludzie – stwierdził ostatnio Tata Leona ;-).

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz