19 sie 2014

Niania

niania

1 września zbliża się wielkimi krokami. Co to dla nas oznacza? Od września jedna z babć Leosia kończy urlop i zabraknie nam rąk do pracy przy Małym. Postanowiliśmy, że w tym roku nie wyślemy go jeszcze do żłobka. Może za rok. Nie ma innego wyjścia - jest nam potrzebna niania. Opiekunka zajmowałaby się Leosiem dwa dni w tygodniu. Niestety nie mam w rodzinie nikogo, kto mógłby się nim opiekować w tym czasie.

Długo zastanawiałam się nad tym, jakiej osoby chcę. W końcu mam powierzyć komuś całkowicie obcemu mój największy skarb, moje szczęście. My - rodzice oraz dziadkowie kochamy Leona i mamy do niego dużo cierpliwości. Ale czy obca osoba też będzie je miała? Przecież niania może zachowywać się całkowicie inaczej przy mnie, a inaczej będąc kilka godzin sam na sam z dzieckiem.

Najważniejsze dla mnie jest to, aby pod naszą nieobecność w domu Leoś był bezpieczny. Nie przeżyłabym, gdyby cokolwiek mu się stało. Nie darowałabym sobie tego. Chcę, aby Leosiowi było dobrze, aby był najedzony, opity, chodził z suchym pampersem i był wybawiony. Cechy niani, na których mi zależy to:  odpowiedzialność, uczciwość, spostrzegawczość, cierpliwość, zaangażowanie.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kasia
2014-08-20 07:39:27

re: Niania

Akceptacja dziecka do opiekunki jest ważną cechą by mieć pewność że maluch nie bedzie się bał gdy Pani przy nim nie będzie... Myślę że nie ma takiej osoby która nie nakarmiła by malucha, nie napoiła i pozwoliła dziecku chodzić z mokrym pampkiem... Szanse można dać i sprawdzić jak to będzie podczas nie obecności rodzica... Pozdrawiam Mama 23 miesięcznego Nikolasa :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paula
2014-08-19 23:24:42

re: Niania

Myślę, że dałabym szanse młodej niani. :) Nie ważne jest doświadczenie.. Umie nakarmić dziecko i zmienić mu pieluszkę to najważniejsze, a skoro dziecko ją lubi to coś w tym jest. :) Myśle, że byłaby z nich świetna ekipa. Pozdrawiam mama 5-cio miesięcznego Fabiana! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
2014-08-19 22:55:33

re: Niania

Młoda niania, którą polubił synek :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
madzia
2014-08-19 15:08:03

re: Niania

Od miesiąca jestem szczęśliwąmamą małego Leośka i osobiście wybralabym panią Agnieszkę aprobatą dziecka bylaby dla mnie najważniejsza... ale na pewno przygladalabym się pracy młodej opiekunki... uważam że takie młode osoby bardzo dobrze mogą kreatywnie rozwijać dziecko:-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ania
2014-08-19 08:59:04

re: Niania

Ja wybrałabym przyszywaną babcię kasię. Miałabym większe poczucie, że moje dziecko jest z nia bezpieczne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz