31 mar 2015

Nie biegaj! Nie skacz! - czyli dobra zabawa na placu zabaw

dziecko

W ubiegły piątek była przepiękna pogoda. Na słońcu można było poczuć się jak w lecie. Spędziliśmy z Leonem sporą część dnia na dworze, w tym na placu zabaw. Tam właśnie spotkaliśmy JĄ…

Na placu zabaw były tylko ona i jej córka. Leoś był zachwycony towarzystwem małej Igi, więc ja i jej mama siłą rzeczy rozpoczęłyśmy rozmowę. Okazało się, że Iga niedawno skończyła 2,5 roku i od miesiąca chodzi do przedszkola. Generalnie i dziewczynka, i mama były z tego faktu bardzo zadowolone. Dowiedziałam się niemal wszystkiego na temat wszystkich przedszkoli w naszym mieście. Gdzie najlepiej się wybrać, w którym dzieci często chorują, gdzie jest za zimno, gdzie za gorąco, czy jedzenie jest dobre. Pełen komplet informacji na temat rekrutacji i opłat.

Mama Igi jest teraz w ciąży, oczekuje synka. Na początku dobrze nam się rozmawiało, ale potem im dłużej jej słuchałam, tym bardziej otwierały mi się oczy ze zdziwienia. Broń Boże, abym kiedykolwiek tak się zachowywała. Nieustannie albo zapewniała ją o swojej miłości: - Iga, kocham Cię! Mamusia Cię kocha!, albo strofowała. Siedząc na ławce, krzyczała i wydawała dziewczynce dyspozycje. - Nie syp piaskiem! Nie biegaj! No, dobrze, biegaj, ale tylko po trawie! Słyszysz mnie? Słyszysz, Iga? Jesteś niegrzeczna! Słyszysz? Bo zaraz pójdziemy do domu! Dlaczego nie słuchasz mamy?

W tym przypadku zupełnie nie rozumiałam, o co chodzi tej kobiecie. Jej córeczka naprawdę świetnie się bawiła z Leonem. Tak, sypali piaskiem, ale nie sobie nawzajem w oczy. Zresztą, ten plac zabaw na 80 procent powierzchni ma piasek. Owszem, biegali, ale przecież przyszli na plac zabaw po to, aby się razem bawić. Oczywiście, że nie zwracali na nas uwagi – byli zajęci sobą i zabawą. Zachowanie córeczki na placu zabaw skwitowała stwierdzeniem, że odkąd poszła do przedszkola, to jest niegrzeczna. Wcześniej była takim aniołkiem, słuchała jej, robiła wszystko, o co prosiła. O, rany… To co tej dziewczynce wolno robić? Czy przywilejem dzieciństwa nie jest właśnie beztroska zabawa?

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz