31 gru 2013

Noworoczne postanowienia

Koniec roku sprzyja refleksjom – podsumowaniom i snuciu planów na kolejne 12 miesięcy. Wczoraj, gdy Leo był na spacerze z tatkiem, usiadłam na kanapie z pyszną kawą i robiłam swój bilans zysków i strat. Rok 2013 na zawsze zapisze się w moim sercu. Był to rok wyjątkowy – zostałam mamą! Do końca życia będę kojarzyć go tylko z tym. Inne wspomnienia, zdarzenia zatrą się, staną się niewyraźne, a dnia narodzin mojego syna nie zapomnę nigdy.

Wszyscy coś sobie obiecują od nowego roku, i mnie ten zwyczaj nie omija. O części postanowień zapominam już średnio po miesiącu, a o innych pamiętam cały rok i staram się je realizować, chociaż niektóre niezbyt skutecznie (patrz punkt 6 – pojawia się co roku…). Myślę sobie jednak, że najważniejsze w postanowieniach noworocznych jest to, aby zastanowić się, co tak naprawdę chciałoby się zmienić w swoim życiu. Nawet jeśli uda mi się zrealizować tylko ich część, to i tak sukces!

Postanawiam:

1. Przeznaczony czas dla synka spędzać z nim efektywnie. Wejść w jego świat, poświęcić mu całą uwagę. Być z nim, a nie obok (patrz pkt. 3).

2. Kreatywnie spędzać czas z moim synkiem. Mój maluch świetnie się rozwija, jednak wiem, jak ważne jest ciągłe zachęcanie dziecka do nowych wyzwań.

3. Mniej czasu spędzać przed komputerem i komórką (koniec z ciągłym przeglądaniem Facebooka, poczty).

4. Być lepiej zorganizowaną – oszczędzony czas poświęcić synkowi, a wieczorem – mężowi :) (patrz pkt. 3).

5. Zadbać o mój związek – szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko!

6. Poprawić moją figurę – koniec ze słodyczami, coca-colą, słodką mleczną kawusią, chipsami… Zmienię swoje nawyki żywieniowe.

7. Ćwiczyć!

8. Rozstać się ze wszystkimi niepotrzebnymi rzeczami – chcę dążyć do minimalizmu stanu posiadania, porządku.

9. Nie marnować – koniec ze zbędnymi zapasami jedzenia, kosmetyków i innych rzeczy, których nie zdążę wykorzystać/zjeść.

10. Częściej spotykać się z przyjaciółkami.

11. Znaleźć czas na robienie czegoś tylko i wyłącznie dla siebie (patrz pkt. 3).

Szczęśliwego Nowego Roku, Dziewczyny!

Obyśmy rok 2014 przywitały podczas szampańskiej zabawy, uśmiechnięte, zadowolone z siebie, z ukochanymi osobami przy naszym boku.

Życzę Wam spełnienia marzeń i realizacji postanowień noworocznych!

M.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz