03 mar 2015

Okaż dziecku swoją miłość!

blog

Jest wiele sposobów na dawanie dziecku swojej miłości – można je przytulać, całować, nosić na rękach, można spędzać z nim czas, bawić się. Ale to mało, za mało! Skorzystaj z doświadczeń innych – są o niebo lepsze sposoby okazywania uczuć. Nie zaniedbaj żadnego z nich, bądź dobrym rodzicem.

1) Dziecko potrzebuje zabawek. Nie powinno być tak, że nie ma wszystkich modeli samochodów – i policji, i karetki, i wozu strażackiego. Lalki „wampirki” muszą być koniecznie oryginalne, a poza tym, skoro jest to cała kolekcja, to znaczy, że córeczka powinna mieć je wszystkie. Jeśli kochasz swoje dziecko, to daj mu to, co najlepsze.

2) Oczywiście, że niektóre dzieci biegają po placu zabaw w przetartych, a do tego ubrudzonych na kolanach spodniach. Niech sobie biegają. Tylko jak to świadczy o ich rodzicach? Czy naprawdę Twoje dziecko musi chodzić w ciuchach po bracie ciotecznym? Czy nie jest Ci wstyd? Może i jest jeszcze małe, i jest mu wszystko jedno, to nic. Jeśli go kochasz, to powinnaś zrozumieć, że dziecko też człowiek, musi mieć fajny ciuch. Wiesz, że metka jest ważna.

3) Zastanów się następnym razem, kiedy odmówisz dziecku chipsów, łyka coli albo czekoladowego batonika. Spójrz, jak na ciebie patrzy. To są przecież słodkie smaki dzieciństwa. Nie powinnaś mu ich zabraniać.

4) Nie bądź taka! Kup swojemu dziecku smartphone’a. Nie bądź skąpa! Wiesz, ze koledzy w szkole mogliby się z niego śmiać, jeśli nie będzie to ten najnowszy model.

5) Nie powinnaś żałować pieniędzy na swoje dziecko. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie mu jak najlepszego startu w przyszłość. Spójrz na inne dzieci z jego klasy – chodzą na basen, balet, język angielski i francuski. Jeśli brakuje Ci kasy, to weź drugą zmianę, kredyt, a na wieczory zatrudnij jakąś sprawdzoną nianię z kwalifikacjami, żeby dziecko nic nie traciło.

6) Nie odmawiaj mu. Nic mu nigdy nie odmawiaj. Niech poczuje, że go kochasz, że wszystko mu wolno. Po co zasady? Miłość rodzicielska nie powinna ograniczać. Wychowuj swoje dziecko na mądrego, wolnego człowieka. Pozwól mu robić to, na co ma chęć.

PS. Tak, to jest na przekór.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

maammam
2015-03-09 14:25:49

re: Okaż dziecku swoją miłość!

Czytanie ze zrozumieniem tekstu :))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mamimamunia
2015-03-04 15:19:44

re: Okaż dziecku swoją miłość!

Całkowicie bezsensowne przekazanie. Kicz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
K.
2015-03-04 20:46:56

Czy szanowna mamimamunia chodziła do szkoły? Umie czytać ze zrozumieniem??? Zna pojęcie ironii??? A czy zna pojęcie kiczu??? Boże, uchowaj od kontaktu z takimi "intelektualistkami"!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mamimamunia
2015-03-04 13:45:31

re: Okaż dziecku swoją miłość!

Co za bzdury a którego z rodziców stać na kolekcje lalek czy markowych zabawek a co to za wstyd ze dziecko ma ubrania po kimś. A czy Ty autorko nie chodzilas w takich ciuchach czy miałaś wszystko co sobie wymarzylas. Do mnie najważniejsze jest by dziecko bylo zdrowe najedzone i tak owszem czyste ale nie wystrojone od głowy do stóp w markowe rzeczy no lepiej dać dziecku mniej rzeczy materialnych a więcej miłości od siebie żeby później mogli docenić to co tak naprawde w życiu jes ... t najważniejsze. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
2015-03-04 15:10:31

Chyba nie zauważyła Pani ogromnej ironii w tym tekście i nie przeczytała ostatniego zdania: "PS. Tak, to jest na przekór."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mmynia
2015-03-03 19:10:40

re: Okaż dziecku swoją miłość!

No niestety w życiu codziennym coraz częściej można spotkać się z takimi metodami wychowawczymi. Osobiście nie polecam :) Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz