31 maj 2014

Okiem Taty – Dziecko jest tym, co najpiękniejsze w człowieku

tata i dziecko

To dopiero nasz drugi Dzień Dziecka (tfu! mój to już dwudziesty ósmy ;-), który będziemy świętować z naszym synem. W zeszłym roku o tej porze Leoś miał dopiero trzy tygodnie. My, świeżo upieczeni rodzice, byliśmy jeszcze w lekkim szoku i tego dnia zwyczajnie kontemplowaliśmy piękno i delikatność naszego maluszka. Obchodziliśmy Dzień Dziecka wewnętrznie, w naszych sercach i głowach. Dopiero oswajaliśmy się z nowymi rolami: ja – Tata, M. – Mama, no i On, ten mały becik, Nasze Dziecko.

W tym roku to już całkiem inna historia. Tego, że jest Dzień Dziecka, nasz Szkrab nie będzie jeszcze rozumiał. Możemy natomiast sprawić mu tego dnia dużo radości. W niedzielę ma być już nieco cieplej, więc zamierzamy urządzić sobie mały piknik nad rzeką. Będzie to, co nasze dziecko kocha najbardziej – dużo piachu ;).

Od kiedy mamy w domu tego małego człowieczka, to każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że dziecko jest tym, co najpiękniejsze w człowieku. Ma czyste, nieskażone złem tego świata serduszko… Jest w swych emocjach naturalny, niezwykle prawdziwy. Na innych patrzy nie poprzez pryzmat ich wyglądu, pozycji społecznej, doskonałości lub właśnie niedoskonałości. Dziecko widzi to, co w człowieku najważniejsze - jego dobre serce, uśmiech, jego duszę.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz