12 lip 2014

Okiem Taty – Jak Ojciec z Synem

ojciec i syn

Jedyne, czego chciałem, kiedy moja żona była już w ciąży, to tylko tego, żeby nasze dziecko było zdrowe. To było najważniejsze. Nie liczyło się dla mnie, czy będzie to chłopczyk, czy dziewczynka. Stało się jednak tak, jak przeczuwaliśmy. Los obdarował nas małym Leośkiem.

Wiecie co? Każda kobieta dla faceta stanowi wyzwanie, twardy orzech do zgryzienia. Nieważne, czy jest to matka, żona czy córka. Te uczucia, niuanse, niedopowiedzenia, „myślałam, że się domyślisz”, „nie pamiętałeś!”... Sorry, ale bez względu na to, czy kobieta ma 50, 30 czy 5 lat, to jest tak samo skomplikowana… I równie wysoko stawia poprzeczkę swoim facetom. Mnie wystarczy na razie żona i matka. Na szczęście teściowa jest bezproblemowa ;). Z drugiej strony gdzieś ostatnio czytałem, że największy wpływ na faceta ma siostra i córka. No cóż, siostry nie miałem i mieć już nie będę. Na córę jest jeszcze szansa. Póki co, jestem przeszczęśliwy, że mam w domu małego Leoncjusza.

Mam Syna, więc:

* mogę kupować zabawki/gadżety, które sam chciałem zawsze mieć. Zawszę będę miał usprawiedliwienie, że przecież to dla dziecka ;),

* mam w domu sprzymierzeńca – „Kochana, cóż poradzić, jest 2 do 1, przegłosowane, przełączamy na mecz”,

* mam gwarancję, że za parę lat będę cały czas na bieżąco z nowinkami technologicznymi („Tato, kup mi tego nowego smartfona! On ma to, to i tamto!”, „Tato, czy wiesz, że za tydzień wychodzi nowa wersja gry takiej i takiej, kupisz?”,

* będę miał zawsze pomoc przy przenoszeniu mebli w domu,

* nie muszę uczyć się, jak robić kucyki i warkoczyki,

* nie muszę wiedzieć, czym różni się sukienka od spódnicy,

* oszczędzam mnóstwo nerwów – nie będę musiał przeganiać tych wszystkich chłopaków, którzy biegaliby za moją piękną córką!

Inne w tej kategorii:

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gosia
2014-07-12 23:25:57

re: Okiem Taty – Jak Ojciec z Synem

Ja zawsze chciał m mieć synów i mam dwóch wspaniałych :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aneta
2014-07-12 13:51:08

re: Okiem Taty – Jak Ojciec z Synem

Śmieszne, ale.... Zawsze chciałam mieć syna, jakos nigdy nie byłam przekonana do dziewczynek:) Wszyscy znajomi się dziwili gdy tak mówiłam, ale chłopcy są łatwiejsi w obsłudze :) Poza tym ja lubię te samochodziki walające się po mieszkaniu, małe chłopięce bluzy i trampki, granie w piłkę i.... Lubię byc jedyną kobieta w domu :)))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama Wojtasa
2014-07-12 13:25:58

re: Okiem Taty – Jak Ojciec z Synem

Wiesz co ja też się cieszę że mamy synka. Z chłopakami jest super i fajnie być jedyną kobietą w domu:))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz