10 sty 2015

Okiem Taty – Rzeczy, w których tata jest lepszy od mamy

tata i syn

Mama jest najważniejsza, mama jest niezastąpiona, mamę łączy z dzieckiem wyjątkowa więź… Tak, tak, nie raz, nie dwa, obiły mi się o uszy te frazesy. Niewątpliwie to kobiety lubią myśleć o swoim macierzyństwie w ten sposób. Czy słusznie? A gdzie miejsce dla taty? Drogie Panie, spójrzmy prawdzie w oczy – nawet najwspanialsza mama nie jest w stanie zastąpić taty! Jest mnóstwo rzeczy, w których to tata jest lepszy od mamy ;-).

Kąpiel! Kąpię naszego synka od pierwszych dni jego życia. Wyszło to jakoś zupełnie naturalnie. Na początku po porodzie (cc) M. stwierdziła, że nie czuje się na siłach trzymać maluszka, potem po całym dniu w pracy te kąpiele stały się moim rytuałem z synkiem (chwila tylko dla nas), a teraz… myślę, że Leon zwyczajnie woli, gdy kąpię go ja, a nie mama. Co z tego, że ja tak bardzo (jak mama) nie uważam, aby nie chlapnął sobie w oczko. To nieistotne. Najważniejsze, że z łazienki dochodzą w tym czasie dzikie okrzyki radości ;-). Wariacka zabawa! U nas z mamą świetnie się rysuje, czyta książeczki, robi z nią zupki (nuda, nuda)… ale szaleńczej zabawy, to chciał, nie chciał, nie umie ona rozkręcić. Nawet jeśli próbuje, to jakoś Leon nie dowierza, jakoś mu to chyba nie pasuje. A ze mną gania się po mieszkaniu, skacze po łóżku, chowa się w szafie, płacze ze śmiechu. Jest tata, jest impreza ;-). Przewrotki, wspinanie się na tatę, wspólne zapasy – Leon to uwielbia! A poza tym: my, faceci-ojcowie jesteśmy trochę bardziej… nieostrożni? Nonszalanccy? Nie przejmujemy się każdym nabitym podczas zabaw guzem (nikt jeszcze nie przeżył dzieciństwa bez podrapanych kolan), a dzięki temu nasze dzieci łatwiej podejmują wyzwania, są pewniejsze siebie, nie boją się ryzyka.

PS. No dobra, niech będzie – role rodziców się uzupełniają ;-).

Na następnych stronach obejrzyjcie piękne fotografie, które są kwintesencją miłości ojca i dziecka. Nie ma jak pełen czułości czas spędzony z tatą.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Zuzanna
2015-01-25 19:48:25

re: Okiem Taty – Rzeczy, w których tata jest lepszy od mamy

moje dzieci chyba bardziej kochają tate niż mame ale to ja z nimi wariuje fakt rodzice jak małżonkowie się uzupełniają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
2015-01-11 10:09:24

re: Okiem Taty – Rzeczy, w których tata jest lepszy od mamy

u nas wygląda to tak że jak tylko tata wraca z pracy to nie jest opuszczany nawet na krok :) mała Go poprostu uwielbia a ja uwielbiam jak ona się śmieje i to do łeź :) Tata jest bardzo ważną osobą w życiu dziecka i jest prawdą, że " tata to pierwszy bohater swojego syna i pierwsza miłość swojej córki" pozdrawiam wszytskich tatusiów :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-01-10 21:16:13

re: Okiem Taty – Rzeczy, w których tata jest lepszy od mamy

http://mloda-dorosla.blogspot.com/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz