28 lut 2015

Okiem Taty – Tata to też…

a

…rodzic! Brzmi banalnie, prawda? Nie dla wszystkich Was – mam - jest to takie oczywiste. Albo inaczej: tak mówicie, ale naprawdę traktujecie ojców swoich dzieci zupełnie inaczej! Rodzice = mama. Tata jest rodzicem, co oznacza, że ma tylko obowiązki wobec domu i dziecka. Tata nie zawsze ma natomiast swoje prawa i przywileje, jest odsuwany od błahych, ale również kluczowych decyzji. Ach, kobiety! Ach, kobiety! Jesteście najmądrzejsze, wiecie wszystko! Zwłaszcza, co jest najlepsze dla dziecka, czego mu potrzeba, co lubi itd. Odrzucacie pomysły, pomoc i sugestie ojców, bo są inne, nie są Wasze. Czy to naprawdę takie ważne, czy dwa szwy na rajstopkach będą na dziecięcej pupie, czy brzuchu?

…mężczyzna! Każda z Was marzy o tym, aby być w związku idealnym, takim, gdzie panuje równowaga w podziale obowiązków. Czerwona lampka powinna zapalić się w głowie wtedy, gdy pojawia się myśl: „Tak, świetnie nam razem. Doskonale się dobraliśmy. Działamy jak świetnie prosperująca firma”. O, nie! Nuda, nuda, nuda! Nie snujcie marzeń w kinie o swoim Panu Greyu, skoro do swojego faceta mówicie tylko: „weź no podaj”, „weź no zrób to”, „nie znasz się!”, „źle to zrobiłeś” itd., itp. Poza tym, gdy Twój facet mówi: „Kochanie, tęsknię! Zostawmy dziecko u babci i chodź ze mną wieczorem do kina”, to idź i nie oglądaj się za dzieckiem. Przeżyje, co więcej - miło spędzi czas z dziadkami. Nie oszukuj się – za lat 15 Twoje dziecko nawet się na Ciebie nie obejrzy, gdy będzie wybiegać ze znajomymi do kina. A jest duża szansa, że Twój facet wtedy nadal będzie spędzał z Tobą wieczory.

 …człowiek! Należy mu się szacunek! Nikt nie chce czuć się piątym kołem u wozu. W takim wzajemnym kółku adoracji: mój maluszek – moja mamusia zapominacie o tacie. Tata też człowiek – chce czuć się potrzebny, kochany, ważny.

Drogie Mamy, przyznajcie, że czasem zapominacie o tych truizmach?

Inne w tej kategorii:

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-03-01 19:07:23

re: Okiem Taty – Tata to też…

Nigdy nie zapominam o tych triuzmach! Jak się męża pytam co na obiad dla małego, albo co mu ubrac, to czasem słyszę:ty zdecyduj, wiesz lepiej, albo mi to obojęte.Tata Czarka ma swoje prawa i wszystkie decyzje w temacie dziecka podejmujemy wspólnie, poza takimi jak w co sie mam bawic Ja albo mąż jak jest czas dziecko-rodzic. Czaruś ma ukochanego tatę który we wszystkim pomaga:-**

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz