20 mar 2014

OKIEM TATY - Zmienia się wszystko i nic się nie zmienia

family

Czy da się przygotować do bycia rodzicem? Można czytać poradniki, słuchać opowieści innych, ale masz jak w banku, że Twoje dziecko i tak Cię zaskoczy.

Kiedy zostałem ojcem, moi kumple, którzy przetarli już ten szlak, bardzo chętnie dzielili się ze mną swoim doświadczeniami, dawali dobre rady. Gadałem z wieloma facetami, każdy z nich miał inne spojrzenie na nową rzeczywistość. Rozmawiałem z tymi, którzy z uśmiechem mówili, że to najlepsza rzecz, jaka ich w życiu spotkała. Tymi, którzy potakiwali głowami i od razu czuli się w obowiązku przekazać mi swoją książkową wiedzę o sposobach karmienia butelką i usypiania.

Byli również niestety tacy, którzy po usłyszeniu informacji, że będę ojcem, rzucali mi z lekko drwiącym uśmieszkiem TO spojrzenie. Coś pomiędzy wyrazem rezygnacji i zmęczenia – spojrzenie, które mówiło: „oooo, stary, nie wiesz, w co się pakujesz”.

Jeden kumpel powiedział mi, że teraz, gdy zostałem ojcem, to zmieni się wszystko i równocześnie nie zmieni się nic. Co więcej, że: „teraz żaden twój dzień nie będzie taki, jak poprzedni. Z dzieckiem wszystkie chwile są niepowtarzalne. Ta mała istota samą swoją obecnością sprawi, że będziesz najszczęśliwszym facetem pod słońcem. Zobaczysz, od teraz na pewno nie będziesz się nudzić”. Trafił w sedno.

Co się zmieniło? Wszystko. Mam w domu inne obowiązki, jest wiele nowych rzeczy, które robię każdego dnia, z wielu musiałem zrezygnować. No, ale co tam, radości i przyjemności też są całkiem nowe. Mam malutką osobę do kochania, małego lojalnego przyjaciela, cudownego synka, dla którego jestem całym światem.

Równocześnie przy tym wszystkim… ja, to cały czas JA. Kochanie, a my, to ciągle Ci sami MY ;).

Inne w tej kategorii:

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Paula
2014-03-20 10:35:05

re: OKIEM TATY - Zmienia się wszystko i nic się nie zmienia

Awww... urocze wyznanie na końcu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz